افزایش نرخ تازه ویزیت پزشکان و روانپزشکان اعلام شد+جزییات نرخ تازه ویزیت‌ها

۲۶اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز: نرخ تازه ویزیت پزشکان، دندانپزشکان و روانپزشکان اعلام شد.بر اساس مصوبه دولت، ضریب تعرفه داخلی بستری برای خدمات ویزیت، مشاوره و دیالیز، ضریب تعرفه داخلی، ضریب تعرفه بیهوشی و ضریب تعرفه جراحی افزایش یافت.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از پانا، در بخش دولتی نرخ ویزیت پزشکان و دندانپزشکان عمومی ۵۳ هزار ریال، پزشکان و دندانپزشکان متخصص ۶۱ هزار ریال، پزشکان فلوشیب ۶۷ هزار و ۵۰۰ ریال، پزشکان فوق تخصص و روانپزشکان ۷۵ هزار ریال و پزشکان فوق تخصص روانپزشک ۹۰ هزار ریال تصویب شد.

در بخش خصوصی نیز ویزیت پزشکان، دندانپزشکان عمومی و phd پروانه دار ۱۲۷ هزار ریال، ویزیت پزشکان، دندانپزشکان متخصص MD-phd نیز ۲۰۲ هزار ریال، ویزیت پزشکان فلوشیپ ۲۲۸ هزار و ۵۰۰ ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص و روانپزشکان ۲۵۳ هزار ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص روانپزشک ۲۸۶ هزار ریال، کارشناس ارشد پروانه دار ۱۰۹ هزار ریال و کارشناس پروانه دار ۹۵ هزار ریال ریال تعیین شد.

افزایش نرخ ویزیت پزشکان

بر اساس این مصوبه، ضریب تعرفه داخلی بستری برای خدمات ویزیت، مشاوره و دیالیز ۰۰ ریال، ضریب تعرفه داخلی سایر خدمات ۶۵۰۰ ریال، ضریب تعرفه بیهوشی ۵۰ هزار ریال، ضریب تعرفه جراحی ۸۸ هزار ریال، ضریب تعرفه دانپزشکی ۲۶۰۰ ریال و ضریب تعرفه فیزیوتراپی ۳۵۰۰ ریال است.

در مراکز فیزیوتراپی که متخصصان طب فیزیکی و توانبخشی، دکترای فیزیوتراپی و پزشکان متخصص براساس ضوابط، عهده دار مسئولیت فنی مراکز مذکور می باشند، ضریب تعرفه، ۴۰۰۰ ریال برای آنان اعمال خواهد شد.

تعرفه ضریب داخلی، جراحی و بیهوشی برای ارائه خدمات بیمارستانی تنها در قسمت حق الزحمه نیروی انسانی در مورد پزشکان هیات علمی که به صورت تمام وقت جغرافیایی در بیمارستان های آموزشی خدمت می کنند و نیز تعرفه خدمات متخصصان پزشکی (ضریب داخلی، جراحی، بیهوشی) در مناطق محروم تا دو برابر ارقام مندرج در بند (ج) این تصویب نامه تعیین می گردد.

به سرجمع تعرفه های خدمات آزمایشگاهی و پاتولوژی و ژنتیک بخش دولتی برای سال ، بیست و شش درصد(۲۶%) به تعرفه های مصوب سال اضافه خواهد شد.

بر این اساس، به سرجمع تعرفه های خدمات پرتو پزشکی بخش دولتی، برای سال ، بیست درصد (۲۰ درصد) به تعرفه های مصوب سال اضافه خواهد شد، مشروط بر اینکه رشد تعرفه های سونوگرافی هفده درصد (۱۷ درصد) رادیولوژی سی درصد (۳۰ درصد)، اسکن ایزوتوپ بیست و چهار درصد (۲۴ درصد)، رادیوتراپی بیست و چهار درصد (۲۴درصد)، سی تی اسکن پانزده درصد (۱۵درصد) و MRI ده درصد(۱۰درصد) نسبت به سال قبل باشد.

بر اساس این مصوبه، فرانشیز خدمات تشخیصی و درمانی در سال ، در بخش بستری برای قسمت دولتی معادل ۱۰ درصد و در بخش سرپایی دولتی معادل ۳۰ درصد تعیین می گردد.

بر اساس مصوبه دولت، ضریب تعرفه داخلی (۴۶،۱۰۰) ریال، ضریب تعرفه بیهوشی ۲۱۶ هزار و ۶۰۰ ریال، ضریب تعرفه جراحی ۳۸۰ هزار ریال، ضریب تعرفه دندانپزشکی (۷،۸۰۰) ریال و ضریب تعرفه فیزیوتراپی(۷،۴۰۰) ریال تعیین شده است.

همچنین به سرجمع تعرفه‌های خدمات آزمایشگاهی و پاتولوژی و ژنتیک بخش خصوصی برای سال جاری ۳۳ درصد به تعرفه های مصوب سال اضافه خواهد شد.

بر این اساس، به سرجمع تعرفه‌های خدمات پرتوپزشکی بخش خصوصی برای سال تازه ۳۵ درصد به تعرفه‌های مصوب سال اضافه خواهدشد. مشروط بر اینکه رشد تعرفه های سونوگرافی ۲۹ درصد، رادیولوژی ۵۰ درصد، اسکن ایزوتوپ ۴۵ درصد، رادیوتراپی ۴۵ درصد، سی تی اسکن ۲۵ درصد و ام آی ار ۱۵ درصد در مقایسه با سال قبل باشد و تعرفه سی‌تی‌اسکن اسپیرال به‌ میزان ۲۵ درصد افزایش نسبت ‌به Conventional است.

تعرفه خدمات حرفه‌ای داروساز

تعرفه خدمات حرفه ای داروساز به شرط رعایت شرح وظایف ایلاغی وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی برای داروسازان معادل ۱۳ هزار ریال در ساعات روز و ۱۵ هزار و ۵۰۰ ریال در ساعات شب و ایام تعطیل و در نسخ کمتر از ۱۵ هزار ریال، ۶۵۰۰ ریال می باشد.

تعرفه خدمات حرفه ای داروساز جهت داروهای بدون نسخه(OTC) که فهرست آنها توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام می گردد ۱۵ درصد بهای هر نسخه وحداکثر تا سقف ۶۵۰۰ ریال می باشد.

تعرفه خدمات حرفه ای داروساز در خصوص ساخت داروهای ترکیبی در داروخانه ۱۰ درصد قیمت مواد مصرفی وحداکثر تا سقف ۱۱ هزار و ۵۰۰ ریال می باشد.

بر اساس این مصوبه، سقف تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش غیر دولتی در مراکز استانها و شهرستانهای تابعه با توجه به وضعیت اقتصادی و اجتماعی منطقه و در سقف تعرفه‌های این تصویب‌نامه توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان و رئیس سازمان نظام پزشکی استان و یک نماینده از سازمانهای بیمه‌گر پایه استان تعیین و پس از تأیید استاندار، توسط استاندار ابلاغ می گردد.

همچنین دولت، در استانهای دارای بیش از یک دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه واقع در مرکز استان را موظف به بررسی و کارشناسی تعیین سقف تعرفه‌های بخش غیر دولتی در منطقه با هماهنگی سایر دانشگاه و دانشکده‌های استان کرده است.

 

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *