افزایش نگران کننده بیماران کرونا در مازندران / درگیری اطفال با این بیماری

معاون درمان وزارت بهداشت در حاشیه نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: افزایش بستری بیماران جوان و میانسال در مازندران نگران کننده است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا،  دکتر قاسم جان‌بابایی با بیان این مطلب افزود: در هفته ای که گذشت، شاهد روند رو به افزایش در میزان تعداد بیماران کرونایی در استان مازندران علی الخصوص در آمل، ساری، بهشهر و بابل هستیم.

وی با اشاره به این که در  بیمارستان‌های بابل علاوه بر بیماران این شهر، بیماران شهرهای دیگر استان نیز بستری شدند، گفت: سرعت افزایش تعداد بیماران بستری و مبتلا شدن تعداد بیماران جوان و میانسال نگران کننده است و این افزایش نشانه ساده انگاری مردم نسبت به این بیماری بوده است.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه با بیان این که مراسم عروسی، تولد، عزا و مهمانی‌های خانوادگی باعث شده این بیماری سریع منتقل شود، افزود: از مردم استدعا داریم مسائل بهداشتی را رعایت نمایند.

 جان بابایی با اظهار این که همکاران ما نزدیک به پنج ماه با این بیماری درگیر هستند و زندگی بسیار سختی را می گذرانند، گفت: دانشگاه علوم پزشکی بابل با تیم بسیار قوی و اساتید برجسته و مهمی که دارد  تبحر و تسلط بسیار بالایی در این زمینه دارد و میزان مرگ و میر نسبت به اسفند ماه خیلی کمتر شده است.

وی با اعلام این که هرچه تعداد این بیماری بیشتر شود خطر بستری شدن و مرگ و میر بالا می رود، افزود: متاسفانه در آمارهای استان برخلاف تصور گذشته که بیشتر مبتلایان افراد سالمند بودند، اما اکنون بیماران در سن جوانی و میانسالی با این بیماری درگیر شدند.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه گفت: سالمندان در اوایل این بیماری خیلی مراعات می کردند ولی در حال حاضر خیلی کم توجه شده و خانواده ها توجهات کمتری نسبت به این سنین دارند.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی با بیان این که در حال حاضر اطفال بسیاری با این بیماری درگیر شده و نشانه کم توجهی و رعایت نکردن نکات بهداشتی از سوی خانوادها می باشد، افزود: در مرکز کودکان امیرکلا دانشگاه علوم پزشکی بابل تعدادی اطفال بستری شده و تعدادی نیز در منازل خود تحت مراقبت هستند.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ