افزایش وام مسکن روستایی در شورای پول و اعتبار

گردآوری توسط گروه بیمه ممتاز نیوز

بینا: رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اختصاص وام برای بهسازی و نوسازی بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی خبر داد و گفت: افزایش مبلغ وام خرید مسکن روستایی به ۱۸٫۵ میلیون تومان از سوی دولت به بانک مرکزی اعلام شده و امیدواریم در شورای پول و اعتبار تصمیم‌گیری شود.

به گزارش ایسنا، علیرضا تابش در نشست خبری خود گفت: اگر بتوانیم برای اشتغال در روستاها برنامه‌ریزی داشته باشیم این اعتبارات نسبت به شهرها کمتر است.

 وی افزود: باید امکانات رفاهی همچون آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، امکانات فرهنگی وارد روستاها شود و مراکز جمعیتی روستاها همچون شهرها چشمگیر باشند.

 به گفته تابش در حال حاضر مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اطراف استان اصفهان و استان فارس صورت گرفته است.

 رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: طی سال‌های اخیر طرح‌ هادی در روستاهای کشور اجرا شده که این امر سبب شده مردم در روستاها بمانند یا عده‌ای از شهرها به روستاها برگردند.  وی با اشاره به افزایش تسهیلات مسکن روستایی اظهار کرد: درخواست افزایش تسهیلات در ماه‌های اخیر داده شده است.

 تابش گفت: این درخواست به گونه‌ای بود که وام مسکن روستایی از ۱۲٫۵ میلیون به ۱۸٫۵ میلیون تومان افزایش یابد که این موضوع در حال حاضر از سوی دولت به بانک مرکزی اعلام شده است و امیدواریم در شورای پول و اعتبار تصمیم‌گیری شود.

 وی با اشاره به واحدهای مسکونی مهر در روستاها گفت:‌ امیدواریم مراکز روستایی از یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد به دو میلیون و ۸۰۰ هزار واحد برسد که طی پنج سال آینده در صورت اجرای هر سال ۲۰۰ هزار واحد در آخر دو میلیون واحد مسکونی بازسازی شود.

 رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به آخرین اقدامات بنیاد مسکن مبنی بر نوسازی و بهسازی واحدهای مسکونی پس از خسارات بارش برف سنگین در گیلان و مازندران گفت: در این مدت ۱۰ هزار واحد مسکونی تعمیر و ۵۰۰ واحد مسکونی تازه احداث شده که اعتبار کلیه‌ واحدهای مسکونی تامین شده است.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *