افزایش کاندیداهای انتخابات خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر

سخنگوی شورای نگهبان گفت: پس از بررسی اعتراض داوطلبان، تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نامزد رسید و فهرست تأییدصلاحیت‌شدگان امشب به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

افزایش کاندیداهای انتخابات خبرگان رهبری به ۱۴۴ نفر

به گزارش ممتاز نیوز، هادی طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگوی تلویزیونی، ضمن تبریک عید مبعث، گفت: مهلت رسیدگی به اعتراضات داوطلبان ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری امروز به اتمام رسید و در نهایت پس از بررسی اعتراضات داوطلبان توسط فقهای شورای نگهبان در نهایت تعداد نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری به ۱۴۴ نامزد رسید و فهرست اسامی امشب به وزارت کشور ارسال خواهد شد.

وی افزود: با توجه به تأیید صلاحیت‌هایی که اخیراً صورت گرفت و همچنین با توجه به استفاده برخی نامزدها از ظرفیت قانونی تغییر حوزه انتخابیه در حال حاضر در همه حوزه‌های انتخابیه تعداد نامزدها به اندازه لازم برای برگزاری انتخابات وجود دارد.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که آیا حوزه انتخابیه‌ای وجود دارد که یک نامزد رقیب نداشته و یا تعداد نامزدها کمتر کرسی‌های حوزه باشد، اظهار کرد: در همه حوزه انتخابیه تعداد نامزدها به اندازه لازم برای برگزاری انتخابات وجود دارد.

انتهای پیام/


ایران

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.