افزایش کرایه‌ها قانونی است

۲۱اردیبهشت،

افزایش کرایه‌ها قانونی است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره یه اینکه بارها اعلام شده است تعیین نرخ کرایه‌ها بر اساس قانون به عهده شورای شهر است، گفت: ما در این زمینه با کسی دعوا نداریم و بر اساس قانون عمل می‌کنیم ضمن اینکه مصوبه افزایش کرایه‌ها به شورای حل اختلاف نرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «ممتاز» به نقل ازفارس، مهدی چمران  با بیان اینکه شورای شهر هر ساله‌ بر اساس قانون در خصوص افزایش کرایه‌ها تصمیم گیری می‌کند، اظهار داشت: امسال نیز تغییراتی برای کرایه‌ها در نظر گرفته شد که متأسفانه بعضی از دستگاه‌ها همکاری نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: در اواخر سال قبل از سوی شورای شهر تهران افزایش ۳۱ و نیم درصدی کرایه‌ها تاکسی و ۲۰ درصدی برای اتوبوس و مترو  برای سال ۹۲ تصویب شد که باید اجرا شود.

چمران در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه نزدیک به دو ماه از سال جاری می‌گذرد تکلیف کرایه‌ها چه زمانی مشخص خواهد شد،گفت: در این زمینه شورا به وظیفه قانونی خود عمل کرده است و مصوبه را به فرمانداری ارسال کرده و ما همچنان منتظر هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا مصوبه افزایش کرایه‌ها به شورای حال اختلاف ارسال شده یا خیر؟ افزود: به هیچ عنوان این مصوبه به شورای حل اختلاف ارسال نشده است.

وی بیان داشت: شورای شهر تهران با هیچ دستگاهی مشکلی ندارد و فقط براساس قانون عمل می‌کند.

شنبه ۲۱ اردیبهشت   ۱۶:۳۸

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *