افزایش ۱۷ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال‌آینده

گردآوری توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز

افزایش ۱۷ درصدی حقوق کارکنان دولت در سال‌آینده

https://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2013/05/1ef6b3acfa264f20d8b07ad83d904772.jpg

ایران > قانونگذاری – ممتازنیوز:
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تشریح جزییاتی از لایحه بودجه ۹۴ که شب گذشته در دولت مصوب شده گفت که در این لایحه قیمت هر بشکه نفت ۷۰ دلار و میزان افزایش حقوق کارکنان دولت ۱۷ درصد پیش بینی شده است.

ایسنا نوشت: غلامرضا کاتب در حاشیه‌ی جلسه علنی صبح امروز سه شنبه مجلس در جمع خبرنگاران گفت: دولت شب گذشته کلیات بودجه را در جلسه هیات دولت مصوب کرد و بر این اساس قیمت دلار و نفت در لایحه بودجه ۹۴ نیز پیش بینی شده است. همچنین بر اساس این مصوبه قرار است دولت یکشنبه آینده شانزدهم آذرماه لایحه بوجه ۹۴ یعنی بخش تفصیلی بودجه را تقدیم مجلس کند.

وی اضافه کرد: درلایحه بودجه ۹۴ قیمت هر بشکه نفت ۷۰ دلار پیش بینی شده است. پیشنهاد مجلس هم این بوده که قیمت نفت در بودجه واقع بینانه باشد و رقم آن به واقعیت نزدیک باشد. اکنون هم مجلس قطعا رقم پیشنهادی دولت را افزایش نمی‌دهد اگر چه ما با کاهش سنگین بودجه‌های عمرانی و جاری مواجه می‌شویم اما در راستای اقتصاد مقاومتی فرصت خوبی برای کاهش وابستگی بودجه به نفت وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از افزایش ۱۷ درصدی حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه ۹۴ خبر داد و افزود:‌ دولت امسال هم مانند سنوات گذشته حقوق کارکنان دولت را به میزان تورم افزایش داده است و اگر چه ما در بودجه ۹۳ پیش بینی کرده بودیم که تورم به ۲۵ درصد برسد اما خوشبختانه تورم به ۱۷ درصد رسیده و یقینا تا پایان سال باز هم تورم کاهش می‌یابد بنابراین افزایش حقوق کارکنان در لایحه بودجه ۹۴ ، ۱۷ درصد پیش بینی شده است.

کاتب درباره تعیین قیمت دلار در لایحه بودجه ۹۴ نیز گفت: قیمت دلار هیچ وقت براساس قانون برنامه پنجم رقم قطعی ندارد بلکه به صورت محاسبه شده آن هم بر مبنای نرخ مدیریت شناور پیش بینی خواهد شد.

وی در پایان از درآمد ۱۱ هزار میلیارد تومانی بخش بهداشت و درمان بر اساس لایحه بودجه ۹۴ خبر داد و افزود: خوشبختانه با احکام زیادی که دربخش بهداشت برای ادامه طرح تحول نظام سلامت پیش بینی شده و بر اساس نرخ بودجه ۹۳ پیش بینی این است که ۱۱ هزار میلیارد تومان برای درآمد برای بخش بهداشت و درمان در سال آینده ایجاد خواهد شد که این شامل یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده و ۱۰ درصد از درآمدهای هدفمندی است
منبع: همشهری
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *