افزایش ۴درصدی بودجه دانشگاه در مقابل بالارفتن ۲۰درصدی هزینه‌ها

رییس دانشگاه امیرکبیر با اشاره به افزایش حدود ۴ درصدی بودجه دانشگاه برای سال ۹۹ اظهار کرد: این میزان با توجه به افزایش حدود ۲۰ درصدی هزینه‌ها، کفاف اداره دانشگاه را نخواهد داد.

دکتر سید احمد معتمدی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به آخرین وضعیت تخصیص بودجه جاری دانشگاه امیرکبیر اشاره کرد و افزود: متاسفانه با گذشت حدود ۱۱ ماه از سال میزان تخصیص بودجه دانشگاه‌ها و همچنین دانشگاه امیرکبیر بسیار پایین است و هنوز حدود ۲۵ درصد از بودجه ای سال به دانشگاه داده نشده است.

وی در ادامه تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور قول داده است تا پایان سال تخصیص صد درصدی از بودجه جاری سال در دانشگاه امیرکبیر اتفاق بیفتد و همانطور که عنوان شد تا کنون ۷۵ درصد از بودجه ما تخصیص یافته است.

رییس دانشگاه امیرکبیر همچنین خاطر نشان کرد: میزان افزایش بودجه سال ۹۹ دانشگاه حدود ۴ درصد بوده است که با توجه به میزان تورم و افزایش حدود ۲۰ درصدی حقوق و مزایای پرسنل که مجموعه رشد هزینه‌ها به ۲۰ درصد می‌رسد این میزان افزایش بودجه به هیچ عنوان کفاف اداره دانشگاه را نخواهد داد.

دکتر معتمدی تاکید کرد: امیدوار هستیم مجلس شورای اسلامی تصمیمی در جهت افزایش بودجه دانشگاه امیرکبیر در سال ۹۹ داشته باشد و ما در این زمینه رایزنی های خود را انجام می دهیم. در این راستا هفته گذشته نیز روسای دانشگاه های سطح یک با رییس سازمان برنامه  و بودجه کشور جلسه ای را برگزار کردند و قول‌هایی برای رفع نگرانی دانشگاه‌ها داده شده است.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ