افزایش ۲۳ برابری احتمال تصادف با ارسال پیامک حین رانندگی

۱۶اردیبهشت،

افزایش ۲۳ برابری احتمال تصادف با ارسال پیامک حین رانندگی

عصرخودرو: بر اساس بررسی‌های تازه مشخص شده ارسال پیامک حین رانندگی احتمال تصادف را تا ۲۳ برابر افزایش می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از فارس، هر یک از جوانان آمریکایی روزانه صدها پیامک روی تلفن‌ همراه خود دریافت می‌کنند، اما یکی از پیامک‌هایی که این اشخاص نباید پاسخ دهند مربوط به زمانی می‌شود که در حال رانندگی می باشند.

بنابراین گزارش، نزدیک به ۴۳ درصد از دانش‌آموزان دبیرستانی در آمریکا که در سن رانندگی به‌سر می‌بردند و در سال ۲۰۱۱ میلادی در یک بررسی حضور داشتند، دست‌کم طی ۳۰ روز یک بار هنگام رانندگی پیامک فرستادند.

انجمن علمی کودکان(PAS) این بررسی را انجام داد و نتایج حاصل از آن را در جلسه سالانه‌ای که در واشنگتن آمریکا برگزار می‌شود، مطرح کرد.

“الکساندرا بایلین”(Alexandra Bailin) یکی از محققان مرکز پزشکی Cohen Children در این خصوص گفت: «ارسال پیامک حین رانندگی به روشی معمول برای عموم کاربران تبدیل شده است».

تصادفات وسایل نقلیه موتوری به عنوان اصلی‌ترین عامل مرگ و میر بین جوانان محسوب می‌شود و استفاده از تلفن‌ همراه حین رانندگی بیشترین تاثیر را در افزایش خطرات تصادفات رانندگی روی این گروه از اشخاص برجا می‌گذارد.

در بررسی تازه مشخص شده است که ارسال پیامک حین رانندگی احتمال تصادف را تا ۲۳ برابر افزایش می‌دهد و همین امر سبب شده است تا کارشناسان به این نتیجه برسند که استفاده از تلفن‌همراه حین رانندگی خطرناک‌تر از رانندگی در حالت مستی است.

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت   ۱۸:۱۷

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *