افزایش ۲۵ درصدی نرخ سرویس مدارس

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 افزایش 25 درصدی نرخ سرویس مدارس

افزایش ۲۵ درصدی نرخ سرویس مدارس

ممتازنیوز: رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران از آموزش ۱۰ هزار راننده سرویس مدارس در حوزه روانشناسی کودک و نوجوان خبر داد و گفت: نرخ سرویس مدارس در شهر تهران بین صفر تا ۲۵ درصد قابل افزایش است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از مهر، احمدرضا ایمانی درباره افزایش نرخ سرویس مدارس گفت: براساس مصوبه شورای شهر تهران سرویسهای مدارس می توانند تا سقف ۳۱٫۵ درصد نسبت به قیمت سال گذشته، نرخهای خود را افزایش دهند.
وی ادامه داد: اما با توجه به وضعیت اقتصادی شهروندان، کارگروه سرویس مدارس آموزش و پرورش شهر تهران به این نتیجه رسید که نرخ سرویس مدارس را از صفر تا ۲۵ درصد در مناطق مختلف شهر تهران افزایش دهد.
به گفته ایمانی، نرخ سرویس مدارس برای سال تحصیلی جدیددر مناطق جنوبی شهر تا ۱۵ درصد، در مناطق مرکزی تا ۲۰ درصد و در مناطق شمالی شهر تا ۲۵ درصد افزایش خواهد یافت.
آموزش روانشناسی کودک به رانندگان سرویس مدرسه
رئیس گروه انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران با اعلام آمادگی آموزش و پرورش برای آغاز سال تحصیلی گفت: یکی دیگر از برنامه های ما که با همکاری پلیس راهور و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران انجام می شود، آموزش رانندگان سرویس مدارس است که این اموزش ها به دو بخش تقسیم می شود.
وی ادامه داد: یک بخش از آموزش، مربوط به آموزش رانندگان در قوانین راهنمایی و رانندگی است و بخش دیگر آموزشها، آشنایی رانندگان با روانشناسی کودک و نوجوان است تا آنها بتوانند ارتباط موثری با دانش آموزان داشته و هیجانات آنها را کنترل کنند.
ایمانی با بیان اینکه برای تمام رانندگان شرکت کننده گواهی نامه صادر می شود، گفت: آموزش رانندگان سرویس مدارس آغاز شده است و در روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته ۲۰۰ هزار راننده و در مجموع ۱۰ هزار راننده آموزش می بینند.
وی درباره تعداد دانش اموزانی که از سرویس مدرسه استفاده می کنند، گفت: پیش بینی می شود که برای سال تحصیلی جدید ۱۱۰ هزار دانش آموز از سرویس مدرسه استفاده کنند و ۱۷ هزار خودرو شامل تاکسی، ون، مینی بوس و اتوبوس به عنوان سرویس مدرسه خدمات دهی می کنند.
به گفته ایمانی، والدین می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه سرویس مدارس تاکسی و اتوبوس با شماره ۱۸۸۸ تماس گیرند و یا موضوع را انجمن اولیا و مربیان منطقه مطرح کنند.همچنین اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش آماده دریافت شکایات است.
وی در پایان عنوان کرد: درصدد هستیم که دامنه کلاسهای آموزشی را برای دانش آموزانی که از سرویس مدرسه استفاده می کنند، مسئولان سرویس در مدارس و اولیای دانش اموزان نیز گسترش دهیم.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *