افزایش ۳۰ درصدی ترافیک پایتخت از اول مهر

افزایش ۳۰ درصدی ترافیک پایتخت از اول مهر

عصر خودرو : رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن اعلام جزئیات برنامه‌های پلیس برای ابتدای مهر گفت: امسال برای نخستین بار از اتوبوس و مینی‌بوس به عنوان سرویس مدرسه استفاده می‌شود.

به نقل از ایسنا سردار حسین رحیمی افزود: نیروهای پلیس راهور از ابتدای مهر ماه در آماده باش صد درصد هستند و با توجه به بازگشایی بیش از هزار مدرسه و دانشگاه و تردد میلیونی دانش آموزان، ترافیک به شدت افزایش یافته و پیش بینی می‌کنیم ترافیک روزهای ابتدایی مهر ۲۵ تا ۳۰ درصد افزایش یابد.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش ترافیک برنامه ویژه‌ای را برای سرویس مدارس در نظر گرفته‌ایم. بخش زیادی از ترافیک مقابل مدارس بوجود می‌آید که برنامه ای را برای جلوگیری ازتوقف های حاشیه‌ای و رفع گره‌های ترافیکی در نظر گرفته‌ایم.
رییس پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه صبح فردا از برچسب جدید خودروهای سرویس مدرسه رونمایی می‌شود تاکید کرد: امسال خط قرمز پلیس در سرویس مدارس معاینه فنی است و در صورتی که ایمنی خودروها احراز نشود برچسب خودرو به آنها تعلق نمی‌گیرد.
به گفته رحیمی، امسال برای نخستین بار از مینی بوس و اتوبوسهایی که معاینه فنی و شرایط لازم را داشته باشند به عنوان سرویس مدارس استفاده می شود.
وی افزود: سازمان تاکسیرانی با توجه به وجود شرکت‌های خصوصی تحت نظر اعلام کرده است که تمام خودروهای مورد نیاز سرویس مدارس را تامین می‌کند البته اگر خودروی شخصی بتواند شرا یط لازم را به دست آورد می‌تواند به عنوان سرویس مدرسه به فعالیت بپردازد.
رییس پلیس راهور تهران با اعلام اینکه طرح تشدید کنترل محدوده طرح زوج و فرد ازابتدای مهر ماه اجرا می شود گفت: خودروهای دارای برچسب سرویس مدرسه می توانند در محدوده زوج و فرد تردد کنند.

شنبه ۱۸ شهریور   ۱۶:۱۳


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *