افزایش ۴ برابری وام دانشجویان هسته‌ای

بینا- وزیر علوم از ۴ برابری وام دانشجویی به دانشجویان رشته‎های هسته‌ای نسبت به دیگر دانشجویان خبر داد.
به گزارش  بینا، کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ضیافت افطاری با اصحاب رسانه که شامگاه روز گذشته (شنبه) برگزار شد، با اشاره به آخرین تغییرات وام‌های دانشجویی به فارس گفت: از شهریورماه وام مسکن اعطایی به دانشجویان متاهل ۲۵۰ هزارتومان و دانشجویان مجرد ۱۰۰ هزارتومان می‌شود.
وی با بیان اینکه ودیعه مسکن دانشجویان متاهل نیز در شهرهای بزرگ ۸-۶٫۵ میلیون تومان و در سایر شهرها ۶٫۵-۵ میلیون تومان است، افزود: قرار است ۷۵ درصد شهریه دانشجویان نوبت دوم که برای پرداخت شهریه مشکل دارند، به صورت وام پرداخت شود.
وزیر علوم سقف وام شهریه دانشجویان دکتری را ۲٫۵ میلیون تومان دانست و با بیان اینکه وام تحصیلی ماهیانه ۷۰ هزار تومان است، گفت: به دانشجویانی که تقاضای وام ضروری دارند نیز ۳۰۰ هزار تومان در هر ترم، وام داده می‌شود.
دانشجو درباره وام بیمه تکمیلی دانشجویان که برای نخستین بار راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: نیمی از این مبلغ را باید دانشجویان به صورت نقد و نیمی دیگر را از طریق وام پرداخت کنند.
وی وام بیماری خاص را ۲٫۵ میلیون تومان و سقف پرداخت بیمه حوادث را ۱٫۵ میلیون تومان دانست و درباره وام تغذیه گفت: تمام هزینه تغذیه دانشجویان از این پس برای متقاضیان از طریق وام تامین می‌شود و دانشجو در این وام هیچ بدهی به دانشگاه ندارد و ۹ ماه پس از فارغ‌التحصیلی، در مدت ۶۰ ماه (۵ سال) این وام را پرداخت خواهد کرد.
وزیر علوم با بیان اینکه در حالی که دشمنان نظام برای دانشجویان و دانشجویان رشته‌های هسته‌ای مانع ایجاد می‌کنند، تصریح کرد: وام صندوق رفاه به دانشجویان این رشته، ۴ برابر دیگر دانشجویان خواهد بود؛ یعنی اگر وام مسکن به دانشجویان متاهل ماهیانه ۲۵۰ هزار تومان است، برای این دانشجویان ۱ میلیون تومان خواهد بود.

RSS

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. ن گفت:

    همش دروغه!
    به دانشگاه آزادی ها که ندادند!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ