افشای فایل صوتی از ترامپ: اسناد محرمانه پنتاگون درباره ایران را در اختیار دارم

شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی مطرح کرد که طبق یک فایل صوتی یافت شده مربوط به سال ۲۰۲۲، دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا در اختیار داشتن اسناد محرمانه پنتاگون درباره ایران را تایید می‌کند.

افشای فایل صوتی از ترامپ: اسناد محرمانه پنتاگون درباره ایران را در اختیار دارم

به گزارش ممتاز نیوز، شبکه سی‌ان‌ان در گزارشی نوشت: چند منبع مطلع به سی‌ان‌ان گفتند که دادستانهای فدرال به یک فایل صوتی مربوط به تابستان ۲۰۲۲ دست یافته‌اند که در آن دونالد ترامپ، رییس جمهور پیشین آمریکا تایید می‌کند برخی اسناد محرمانه پنتاگون را در اختیار داشته است که مربوط به «حمله‌ای بالقوه» به ایران است.

این گزارش می‌افزاید: به گفته افرادی که در جریان این موضوع بوده‌اند، این فایل صوتی نشان می‌دهد که ترامپ آگاه بود که پس از خروجش از کاخ سفید، همچنان اسناد محرمانه را در اختیار دارد. دو نفر از این افراد گفتند که در این فایل، از صحبت‌های ترامپ این طور به نظر می‌رسد که او مایل بود این اطلاعات را به اشتراک بگذارد اما به محدودیت‌های شرایط پس از ریاست جمهوری برای فاش کردن اسناد محرمانه واقف بوده است. یکی از منابع مطلع گفت که بخش مربوط به ایران در این فایل صوتی حدود دو دقیقه است و فرد دیگری نیز که از محتوای این فایل مطلع است، گفت که بحث درباره ایران بخش کوچکی از یک دیدار طولانی است.

بنابر گزارش سی‌ان‌ان، جک‌ اسمیت، وکیلی که مسئول رسیدگی به پرونده تحقیقات وزارت‌ دادگستری آمریکا درباره ترامپ است، روی این دیدار به عنوان بخشی از تحقیقات جنایی درباره نحوه عملکرد ترامپ در قبال اطلاعات محرمانه امنیت ملی تمرکز دارد. برخی منابع مطلع می‌گویند، این فایل صوتی می‌تواند به عنوان مدرکی در پرونده‌ای علیه ترامپ به کار گرفته شود که بارها تاکید کرده بود می‌تواند اسناد ریاست جمهوری را نزد خود نگه دارد و آن‌ها را فاش کند.

انتهای پیام/


جهان

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ