اقدام اتحادیه اروپا اثبات کننده حقانیت راه حزب الله است

مرداد ۱۴۰۰

نامه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) به سیدحسن نصرالله ؛

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) خطاب به سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نامه سرگشاده نوشت .

به گزارش حوزه دانشگاه باشگاه خبرنگاران بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) خطاب به سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان نامه سرگشاده نوشت و در این نامه تاکید کرد که “اقدام اخیر اتحادیه اروپا در خصوص قرار دادن شاخه نظامی حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی بیشتر از آن‌که ابزاری برای فشار علیه حزب‌الله و مقاومت اسلامی باشد، برگ برنده‌ای برای جریان بیداری اسلامی و اثبات کننده حقانیت راهی است که مقاومت در طول دو دهه ایستادگی در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی برای خود برگزیده است. “

 

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

 

وَمَن یَتَوَلَّ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِینَ آمَنُواْ فَإِنَّ حِزْبَ اللّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ(سوره مائده آیه ۵۶)

 

مجاهد نستوه حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید حسن نصرالله (مدظله العالی)

 

سلام علیکم

 

اقدام اخیر اتحادیه اروپا در خصوص قرار دادن شاخه نظامی حزب‌الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی بیشتر از آن‌که ابزاری برای فشار علیه حزب‌الله و مقاومت اسلامی باشد، برگ برنده‌ای برای جریان بیداری اسلامی و اثبات کننده حقانیت راهی است که مقاومت در طول دو دهه ایستادگی در مقابل تجاوزات رژیم صهیونیستی برای خود برگزیده است.

 

قطعاً اگر نمی‌بود نقش گسترده حزب‌الله در عرصه داخلی لبنان و قدرت‌نمایی آن در مقابله با توسعه و نفوذ نامشروع رژیم صهیونیستی در منطقه و شکستن قدرت پوشالی ارتش اسرائیل به ویژه در جنگ ۳۳ روزه، هرگز چنین توطئه‌ها و هجمه‌های سیاسی از جانب غرب علیه جنبش مقاومت شکل نمی‌گرفت؛ لذا پر واضح است که هرچه نقش حزب‌الله در عرصه سیاسی لبنان و منطقه پررنگ‌تر می‌شود، دشمنی‌ها علیه این تشکیلات راهبردی نیز ابعاد تازهتری به خود می‌گیرد.

 

این درسی است که در مکتب امام راحل و عظیم الشأن‌مان فراگرفته ایم که نباید از دشمنان توقعی جز دشمنی داشت: «بایدهیچ سستی نکنیم و از این ترس نداشته باشیم که فلان رادیو و یا دولت خارجی چه می‌گوید،رادیوها بایدبه ما فحش بدهند. آن روزی که آمریکا از ما تعریف کند باید عزا گرفت. آن روز که کارتر و ریگان از ما تعریف کنند، معلوم می‌شود درما اشکالی پیدا شده است.» (صحیفه امام،ج۱۸،ص۲۴۲)

 

از جمله نکات قابل توجه در اقدام اخیر اتحادیه اروپا، که مجری این نقشه آمریکایی – صهیونیستی بود، تفکیک شاخه نظامی حزب‌الله از سایر شاخه‌هاست. در صورتی که هرکسی که اندک آشنایی با «فرهنگ مقاومت» در اندیشه اسلامی دارد می‌داند اساساً جهاد و مقاومت روحیه‌ای است که در تمام ارکان و اعضا این تشکیلات به عنوان یک مسلمان، جریان دارد و تفکیک میان نظامیان و فعالان سیاسی حزب‌الله ادامه سناریوی خلع سلاح حزب‌الله و تبدیل کردن آن به یک تشکیلات سیاسی صِرف می‌باشد. در صورتی که در چنین وضعیت و سطحی، «کار سیاسی» بدون داشتن «پشتوانه نظامی» گام اول برای عقب‌نشینی و پذیرش شکست می‌باشد.

 

دانشجویان هوشیار و بصیر ایران اسلامی نیز همراه با سایر اقشار کشور همواره پشتیبان و یاور برادران مجاهد خود در آن تشکیلات الهی بوده و می باشند. ما نیز از خداوند متعال نصرت و ظفر برای حضرتعالی و سایر رزمندگان اسلام در سراسر جهان را مسالت داریم.

 

والعاقبه للمتقین

 

بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام»

 

انتهای پیام /


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *