اقدام اعتمادساز هسته ای ایران

یک روزنامه آمریکایی به نقل از سازمان ملل متحد از اقدام اعتماد ساز هسته ای ایران و یک روزنامه صهیونیستی از عقب نشینی صهیونیستها در قبال تهدید ایران خبر دادند.

روزنامه آمریکایی ” واشنگتن پست ” در مطلبی امروز به نقل از بازرسان سازمان ملل متحد و کارشناسان از اقدام اعتماد ساز هسته ای ایران خبر داد و نوشت : ایران در اقدامی با هدف اعتماد سازی هسته ای بیش از یک سوم اورانیوم خود را که با درصد بالا غنی سازی کرده است، پودر کرده تا در راکتور پزشکی به کار برد که از نظر کارشناسان فراوری مجدد آن برای استفاده در تسلیحات هسته ای بسیار کار سختی است.

  “نیویورک تایمز” دیگر روزنامه آمریکایی با اشاره به این موضوع که با وجود اختلافات شدید ایران و ترکیه در قبال مسائل سوریه، احتمال وقوع درگیری مستقیم بین دو کشور ترکیه و ایران را بسیار ناچیز می داند، زیرا معتقد است این دو کشور همسایه با وجود اختلافات شدید، نیاز تجاری زیادی به همدیگر دارند.

در پی بروز اختلافات شدید میان ” بنیامین نتانیاهو ” نخست وزیر و ” ایهود باراک ” وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، روزنامه صهیونیستی ” جروزالم پست ” از دیدار این دو نفر در شب گذشته خبر داد و نوشت : باراک اعلام کرده است که در خصوص مسئله هسته ای ایران و روابط با آمریکا کاملا با نخست وزیر اشتراک نظر دارم.

“هاآرتص” دیگر روزنامه صهیونیستی امروز با چاپ مطلبی که حکایت ازعقب نشینی مقامات این رژیم از تهدید نظامی ایران همچنین استفاده ابزاری آنها از تهدید ایران در عرصه سیاست خارجی و داخلی این رژیم دارد نوشت : ورق حمله به ایران در فصل پاییز دیگر در میان ورق ها قرار ندارد. 

  “گاردین” چاپ انگلیس امروز با انتشار خبر به نقل از ”  فلیپ هاموند ” وزیر دفاع انگلیس، ایران را تهدید به تحریمهای بیشتر کرد و مدعی شد که تحریمهای بیشتر می تواند سبب بروز مشکلات اجتماعی در ایران شود


پایگاه خبری تحلیلی اقتصاد آنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *