الزام احداث پارکینگ اختصاصی محلی در بافتهای فرسوده پایتخت

۳۰م دیماه ،

الزام احداث پارکینگ اختصاصی محلی در بافتهای فرسوده پایتخت

مدیرکل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران با تاکید بر الزام تامین پارکینگ برای همه ساختمان ها در همه پهنه ها در طرح تفصیلی تازه گفت: صدور پروانه بر اساس طرح تفصیلی تازه و هرگونه گواهی عدم خلاف یا گواهی پایان ساختمان مربوط به آنها منوط به تامین پارکینگ های مورد نیاز است.

به نقل از مهر، مجید پاکساز با اشاره به پیش بینی وضعیت تامین پارکینگ در طرح تفصیلی تازه تهران گفت : تامین قطعی و احداث پارکینگ مورد نیاز برای تمامی ساختمان ها و در همه پهنه ها الزامی است و هرگونه صدور پروانه ای نیز بر این اساس صورت می گیرد.

وی افزود : صدور پروانه بر اساس طرح تفصیلی تازه و هرگونه گواهی عدم خلاف یا گواهی پایان ساختمان مربوط به آنها منوط به تامین پارکینگ های مورد نیاز است .

مدیر کل شهرسازی و طرح های شهری شهرداری تهران تصریح کرد : تامین پارکینگ ها می تواند در همان ساختمان و یا در صورت احراز و تایید عدم امکان تامین پارکینگ در ساختمان و قطعه مربوطه ، در پارکینگ های دارای اسناد حقوقی در شعاع حداکثر ۲۵۰ متر از ساختمان تعریف شود .

پاکساز در ادامه خاطر نشان کرد : همچنین احداث پارکینگ مازاد بر ضوابط در همه پهنه های شهر ، در طبقات زیر همکف (منفی) با رعایت سطح اشغال ۸۰ درصد در منفی یک و سایر ضوابط قانونی در صورت اخذ مجوز از مراجع قانونی مربوطه و با رعایت قانون حفظ و گسترش فضای سبز بلا مانع است .

وی همچنین با اشاره به شرایط احداث پارکینگ های اختصاصی محلی اظهار کرد : احداث پارکینگ های اختصاصی محلی در محدوده هایی از شهر که تامین پارکینگ امکان پذیر نیست به ویژه در بافت های فرسوده ، طبق شرایط مصوبه کمیسیون ماده ۵ مجاز است.

دوشنبه ۲ بهمن   ۱۴:۰

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ