الزام خودروسازان به نصب فیلتر جذب دوده!

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 الزام خودروسازان به نصب فیلتر جذب دوده!

الزام خودروسازان به نصب فیلتر جذب دوده!

جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو با حضور قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، در این جلسه در رابطه با طرح سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر الزام تولیدکنندگان خودروهای دیزلی به نصب فیلتر جذب دوده بر روی خودروهای دیزلی تبادل نظر شد.
به گفته خودروسازان نصب این فیلتر بر روی خودروهای دیزلی بسته به مدل‌ خودرو بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. براساس طرح تدوین شده در سازمان حفاظت محیط زیست خودروسازان از ابتدای سال باید فیلتر جذب دوده را بر روی خودروهای دیزلی نصب کنند.
در ادامه جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو روند صادرات خودروهای داخلی بررسی شده و تاکید شد که خودروسازان باید با تولید محصولات و خودروهای جدید شرایط را برای رشد صادرات فراهم کنند.
همچنین عنوان شد که به موازات تولید خودروهای جدید قطعه‌سازان باید نسبت به مشارکت با قطعه‌سازان خارجی و انتقال تکنولوژی برای تولید قطعات متناسب با خودروهای جدید اقدام کنند.
در این جلسه خودروسازان عنوان کردند که در دولتهای نهم و دهم به دلیل الزام برخی مسوولان دولتی برخی سایت‌های تولیدی در خارج از کشور ایجاد شد که هم‌اکنون این سایت‌ها زیان‌ده بوده و توجیهی برای ادامه فعالیت آنها وجود ندارد.
جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو صبح روز گذشته (پنج‌شنبه) با حضور قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاونان مربوطه، مدیران عامل شرکتهای خودروسازی و نمایندگان انجمن‌های خودروسازان، قطعه‌سازان و صنایع همگن قطعه‌سازی کشور برگزار شد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *