امارات کوچک،مقروض ترین در خاورمیانه بزرگ

صندوق بین‌المللی پول در بخشی از گزارش خود با عنوان«چشم‌انداز اقتصاد منطقه‌ای؛ خاورمیانه و آسیای مرکزی» به بررسی میزان بدهی‌های کشورهای خاورمیانه پرداخته است

– — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – — – —

امارات، شیخ نشین کوچکی که خود را کشوری تاثیر گذار در بازار و اقتصاد منطقه خلیج فارس و خاورمیانه می‌پندارد و در چند روز گذشته هم با مواضع خود نسبت به جزایر ایرانی ابو موسی،تنب بزرگ و تنب کوچک با واکنش‌های مقامات سیاسی و دفاعی کشورمان عقب نشینی کرد،بدهکارترین کشور خاورمیانه است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از فارس، این کشور پر مدعا بر اساس آماری که توسط صندوق بین‌المللی پول منتشر شده ۱۴۷.۶ میلیارد دلار بدهی خارجی دارد.
بر اساس آمار صندوق بین‌المللی پول بدهی خارجی ایران در پایان سال گذشته میلادی به ۱۶.۳ میلیارد دلار رسید که ۶.۳ میلیارد دلار کمتر از سال قبل است.

صندوق بین‌المللی پول در بخشی از گزارش خود با عنوان«چشم‌انداز اقتصاد منطقه‌ای؛ خاورمیانه و آسیای مرکزی» به بررسی میزان بدهی‌های کشورهای خاورمیانه پرداخته است.

بر اساس این گزارش، میزان بدهی خارجی ایران در سال ۲۰۱۰ برابر با ۲۲.۶ میلیارد دلار بود که این رقم در سال ۲۰۱۱ حدود ۶.۳ میلیارد دلار کاهش یافت و به ۱۶.۳ میلیارد دلار رسید. ایران در میان ۱۱ کشور منطقه رتبه ۸ از نظر میزان بدهی خارجی خود کسب کرده است.

در این میان، امارات با بدهی خارجی ۱۴۷.۶ میلیارد دلاری به عنوان بدهکارترین کشور خاورمیانه ای در سال ۲۰۱۱ شناخته شده است. رتبه دوم نیز از آن قطر با بدهی به ارزش ۱۲۵.۵ میلیارد دلار بوده است.

سومین کشور از لحاظ بدهی خارجی عربستان است و میزان بدهی آن برابر با ۹۴ میلیارد دلار برآورد شده است.

بدهی دیگر کشورهای خاورمیانه از جمله عراق ۸۸.۳ میلیارد دلار و  لبنان ۶۸ میلیارد دلار تخمین زده شده است.

بر اساس آمار صندوق بین‌المللی پول، میزان بدهی خارجی بحرین ۳۶ میلیارد دلار، کویت ۳۱.۶ میلیارد دلار و عمان ۸.۱۶  عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، اردن با ۶.۲ میلیارد دلار و یمن با ۵.۹ میلیارد دلار کمترین میزان بدهی خارجی را در میان کشورهای خاورمیانه دارند.

دراین گزارش رقمی برای میزان بدهی سوریه به عنوان یکی از کشورهای این منطقه ذکر نشده است.

طبقه بندی: اخبار مهم   |   تعداد بازدید: ۶۵ نفر   |   تاریخ انتشار: سه شنبه ۵ اردیبهشت
آخرین اخبار و جدیدترین مطالب در مورد , امارات, صندوق بین‌المللی پول

مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.