امام خمینی (ره) با انقلاب خود خواست انبیاء الهی را محقق ساخت

شیخ ‘محمد یزبک’ عضو شورای مرکزی حزب الله در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بیروت با اشاره به دستاوردهای چشمگیری که جمهوری اسلامی بوسیله التزامش به مبادی امام راحل (ره) به دست آورده است، خاطر نشان کرد: ماه خرداد، ماه خاطرات دردناکی است چرا که در چهاردهم این ماه جهان اسلام به دلیل ارتحال امام خمینی (ره) یتیم شد.

یزبک با اشاره به اینکه عنایت و الطاف الهی و صاحب العصر (عج) بر سر امت اسلام، رهبری فرزانه ای دیگر یعنی آیت الله العظمی خامنه ای را به مردم ارزانی داشت، ادامه داد: ایشان نیز همانند امام راحل (ره) نورافشانی کرده و آرمان های انقلاب را پیگیری می کند.

وی با تاکید بر اینکه امام خمینی امیدها و آرزوها انبیای الهی را محقق ساخته است، خاطر نشان کرد: همانگونه که شهید آیت الله ‘محمد باقر صدر’ می گفت، پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ میلادی، ولادت حق و اسلام است که مسیر بشریت را با شعار نه شرقی، نه غربی رهبری می کند.

این مقام ارشد حزب الله افزود: این انقلاب بشریت را به آیین حضرت محمد (ص) و حضرت ابراهیم (ع) و به تمسک به ریسمان الهی و در یک کلمه به عبودیت خدا و توحید رهنمون می سازد.

وی با تاکید بر اینکه این انقلاب مستضعفین بوده و قصد دارد به مظلومان جهان، آزادی و استقلال عطا کند، افزود: امام (ره) که در عشق حق ذوب شده بود، این انقلاب را به راه انداخت و به همراه امت تاریخ را ساخت و این را اثبات کرد که حرکت ملت ها در پشت یک رهبری حکیمانه به هیچ وجه شکست نمی خورد.

یزبک با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) ضربه های زیادی به آمریکا زد، افزود: آمریکا سعی داشت که انتقام شکست های خود و اخراجش از ایران را از امام (ره) بگیرد، پس به ناچار به مزدوران خود در منطقه پناه برد تا جنگی تحمیلی علیه جمهوری اسلامی به راه بیندازند.

وی همچنین با اشاره به حصار اقتصادی و تحریم های پی در پی علیه ایران، اظهار داشت: با وجود این جمهوری اسلامی تمام این چالش ها، خطرات و توطئه های بزرگ را پشت سر گذاشته و به سوی هدف خود قدم برداشته است.

عضو شورای مرکزی حزب الله با تاکید بر اینکه ایران در گام برداشتن به سوی علم، تکنولوژی، هنر و صنعت بسیار موفق بوده است، تصریح کرد: ایران توانمندی های نظامی خود را تقویت کرده و تمام عناصر قدرت را در مقابله با دشمنان خود و همچنین عناصر محبت و برکت برای تعامل با کشورهای مسلمان و مستضعف را به دست آورده است.

وی گفت آمریکا شب و روز سعی دارد با پاشیدن بذر فتنه و تفرقه میان صفوف امت اسلام و کشورهای مسلمان، چهره اسلام اصیل محمدی را که ایران نماینده و الگوی کامل آن است مخدوش سازد…. اکنون حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به خوبی خطر توطئه های اخیر را درک کرده و برای خنثی کردن آنها می کوشد.

خاورم.*۲۰۲۴**۱۰۳۰**۱۷۴۰

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۶۶۱۸۰


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ