امان از خودروهای چینی !

۱۳م آذر ،

امان از خودروهای چینی !

عصر خودرو : یک کارشناس بازار خودرو معتقد است: واردات خودروهای چینی و کره‌ای به کشور، بازار هدف داخلی تولید کنندگان داخلی را به شدت تهدید می‌کند.

به نقل از ایسنا صفاری گفت: امسال ۷۰۰هزار خودرو در داخل تولید شده است که حجم تولید در سال قبل در حدود یک ملیون ۴۰۰ هزار دستگاه بوده که با کاهش ۵۰ تا ۵۵ درصدی مواجه شده است و برای برطرف کردن نیاز بازار در کشور به واردات خودروهای میان قیمت چینی و کره ای اقدام شده است.
وی همچنین ادامه داد: قیمت خودروهای اینچنینی بین ۲۵ تا ۴۰ ملیون تومان است. این رقیبان اصلی تولیدکنندگان داخلی دارای استاندارهای جهانی را دارا می باشند که با افزایش قیمت خودرو داخلی رقابت‌پذیری را برای این خودروها ایجاد کرده‌اند.
این کارشناس خاطر نشان کرد: با محدودیت خودروهای پرمصرف و لوکس رقابت پذیری چندین برابرشده که این واردات در حدود ۵۰ هزار دستگاه در سال است.
او که برنامه اقتصادی پایش سخن میگفت، با بیان کاهش تعرفه واردات خودرو بیان کرد: وقتی خودروهای خارجی وارد شوند، سبب عدم رشد بازار سیاه و عدم افزایش قیمت خودرو داخلی می‌شود و برای صنعت خودروسازی و مردم مفید است.
صفاری خاطر نشان کرد: ثبت سفارش تعهدی بدون هزینه است که امسال نسبت به سال قبل ۸ برابر واردات تحقق یافته صورت پدیرفته است که ایجاد رانت خواری برای فروش و مشارکت در واردات را ایجاد می کند. از سال قبل محدودیت واردات خودرو برداشته شده است که هر شرکت و یا فردی که مجوز واردات دارد می تواند ثبت سفارش خودرو را انجام دهند.

دوشنبه ۱۳ آذر   ۱۱:۳۷

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.