امتحانات ششم ابتدایی‌ها «منطقه‌ای» است نه «نهایی»

۱۴م آذر ،

IMG_1455.jpg

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با بیان این که امتحانات پایه ششم ابتدایی به صورت «نهایی» برگزار نمی‌شود، گفت: بر اساس آخرین تصمیم، مقرر شده امتحانات پایه ششم ابتدایی به صورت هماهنگ منطقه‌ای برگزار شود و امسال برنامه‌ای برای برگزاری امتحانات نهایی در این پایه نداریم.

فاطمه قربان در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دربارهٔ نحوه برگزاری امتحانات پایه ششم ابتدایی، افزود: با توجه به اینکه امسال اولین سال ورود پایه ششم به دوره ابتدایی است و از سوی دیگر بخش اعظمی از ارزشیابی‌های تحصیلی دانش‌آموزان ابتدایی به صورت توصیفی است، شورای عالی آموزش و پرورش در اصلاحیه ارزشیابی دانش‌آموزان پایه پنجم، مقرر کرده دانش‌آموزانی که نظام ارزشیابی تحصیلی آنها تا پایه پنجم بر اساس ارزشیابی توصیفی بوده، صرفا در سال تحصیلی جاری نیز متعاقب همین آیین‌نامه، مورد ارزشیابی قرار بگیرند.

قربان تصریح کرد: بر این اساس، دانش‌آموزانی که نظام ارزشیابی آنها تا پایه پنجم ابتدایی بر اساس آیین‌نامه امتحانات دوره ابتدایی و راهنمایی بوده، نیز طبق این آیین‌نامه مورد ارزشیابی قرار خواهند گرفت. همچنین امتحانات دانش‌آموزانی که در پایه پنجم به صورت ارزشیابی توصیفی این پایه را گذرانده‌اند نیز توصیفی خواهد بود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه پایه ششم ابتدایی پایان یک دوره کامل آموزشی است و دانش‌آموزان پس از اتمام آن وارد مقطع بالاتری می‌شوند، دربارهٔ نحوه برگزاری امتحانات پایه ششم ابتدایی به صورت نهایی و یا هماهنگ در سال آینده، تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، پیش از این رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش نیز از برگزاری امتحانات هماهنگ پایه ششم خبر داد و عنوان کرده بود که امسال برنامه‌ای برای برگزاری امتحانات نهایی در این پایه نداریم.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.