امضای تفاهم نامه صادرات محصولات کشاورزی ایران به چین

وزیر جهادکشاورزی همزمان با سفر به ملایر تفاهم نامه صادرات محصولات کشاورزی ایران به چین را به صورت ویدئو کنفرانس امضا کرد.

امضای تفاهم نامه صادرات محصولات کشاورزی ایران به چین

به گزارش ممتاز نیوز، سید جواد ساداتی نژاد پنجشنبه در آئین امضای تفاهم نامه صادرات محصولات کشاورزی ایران به چین اظهار کرد: در راستای سیاست‌های دولت سیزدهم برای توسعه همکاری‌های اقتصادی با کشورهای منطقه و شرق آسیا و دیپلماسی فعال برای صادرات محصولات کشاورزی کشور، دو سند مهم برای افزایش صادرات جمهوری اسلامی ایران به چین پس از چند ماه مذاکرات فشرده نهایی و امروز به صورت همزمان در استان همدان و پکن به امضا رسید.

وی با بیان اینکه سند اول پروتکل الزامات بهداشتی نباتی برای صادرات مرکبات تازه ایران به چین که با امضای این سند برای اولین بار دسترسی ایران به بازار ۶۰۰ میلیون دلاری مرکبات چین فراهم شد، خاطرنشان کرد: سند دوم پروتکل الزامات بهداشتی صادرات عسل جمهوری اسلامی ایران به جمهوری خلق چین که با امضای این تفاهم نامه، تولید کنندگان با کیفیت عسل ایران، محصولات خود را به چین صادر می‌کنند.

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: این سند، نتیجه همکاری مطلوب وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور خارجه ایران است.

وی ادامه داد: در حال حاضر، صادرات مستقیم محصولات کشاورزی ایران به چین ۵۰۰ میلیون دلار است که در مقایسه با سال‌های گذشته از رشد چند برابری برخوردار بوده است.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه پس از ۱۶ سال مجوز صادرات سیب به پاکستان انجام شد، یادآور شد: پس از ۶ سال صادرات طیور به کشور عراق فراهم شده است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: صادرات با کیفیت محصولات کشاورزی ایران و همچنین کشمش ملایر که دارای کیفیت بالا بوده و نام جهانی دارد.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.