امکان حضور مردان در اتاق زایمان این بیمارستان از پاییز امسال

4-331.jpg

مسئول زایشگاه بیمارستان ضیائیان از اجرایی کردن حضور همسر در اتاق زایمان از پاییز امسال خبر داد و گفت: زیرساخت‌های لازم برای اجرای این برنامه در بیمارستان فراهم شده است به طوری که با اجرایی کردن طرح، هر فرد برای زایمان در یک اتاق و با حضور یک ماما مورد مراقبت قرار می‌گیرد.

زهرا ترابی در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، از مزیت‌های این طرح گفت: حضور پدر در اتاق زایمان، باعث افزایش اعتماد به نفس زنان حین زایمان می‌شود و به علت اثر تسکین‌ دهندگی‌ تا حدودی از شدت دردهای زایمانی می‌کاهد و مادر کمتر نیاز به بی‌حس کننده و داروهای تسکین دهنده دارد و حتی طول مدت زایمان کوتاه شده و به دنبال آن باعث ارتباط هر چه سریعتر پدر و فرزند می شود.

وی ادامه داد: همسران هنگام حضور در اتاق زایمان باید آموزش مناسبی درخصوص حمایت‌های دوران بارداری ببینند تا بتوانند همراهی مناسبی، هنگام زایمان داشته باشند در غیر این صورت می تواند باعث دخالت بی‌جای او در کار پزشک شود و جهت انجام این امر بایستی در کلاسهای آموزشی به مدت ۸ جلسه شرکت کنند.

این کارشناس مامایی با بیان اینکه این طرح در بسیاری از کشورهای غربی سابقه‌ای طولانی دارد، اظهار کرد: حضور همسر در اتاق زایمان در کشورهای اسلامی امری غیرعادی است اما منع قانونی ندارد و برای اجرایی کردن این موضوع نیازمند فضاهای جداگانه است که امکان آن در این بیمارستان فراهم شده است.

ترابی از اجرایی کردن حضور همسر در اتاق زایمان بیمارستان ضیائیان از پاییز امسال خبر داد و گفت: زیرساخت‌های لازم برای اجرای این برنامه در بیمارستان فراهم شده است به طوری که با اجرایی کردن طرح، هر فرد برای زایمان در یک اتاق و با حضور یک ماما مورد مراقبت قرار می گیرد.

مسئول زایشگاه بیمارستان ضیائیان با بیان این مطلب که هزینه این نوع زایمان تحت پوشش بیمه است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۲ ماما در این مجموعه مشغول به کار هستند که با اجرای طرح ۱۵ نیروی ماما جذب خواهیم کرد.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *