امنیت بالای اجلاس سران غیر متعهدها

جام جم آنلاین: فرمانده قرارگاه امام علی (ع) از امنیت بسیار بالای اجلاس سران غیر متعهدها تاکنون خبر داد و افزود: هیچ مشکل امنیتی تا کنون گزارش نشده که این موفقیت حاصل همکاری خوب مردم و تلاش شبانه روزی نیرو های انتظامی و امنیتی است.

به گزارش روز چهارشنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه پلیس، سردار احمدرضا رادان گفت: بحمدالله تا به امروز که آخرین روز جلسه وزرای امور خارجه کشورهای غیر متعهد می باشد هیچ گونه مشکل امنیتی در رابطه با اجلاس و سایر موضوعات در کشور گزارش نشده که از نظر امنیتی در نوع خود بسیار عالی است.

وی افزود: البته اذعان داریم این امر محقق نمی شد، مگر همکاری و همیاری مردم با نیروی انتظامی که در همین جا از همه مردم تشکر می کنم.

این مقام انتظامی یادآور شد: با اقداماتی که نیروی انتظامی در قبل و در طول اجلاس انجام داد تلاش کردیم که کمترین مزاحمت را برای مردم ایجاد کنیم اگر چه می دانیم اقدامات ما نمی تواند بدون زحمت باشد به همین دلیل موضوع تعطیلات و غیره مطرح شد و مورد تصویب قرار گرفت.

سردار رادان افزود: جا دارد از آن دسته از مردم که اجرای اقدامات ترافیکی و انتظامی موجبات زحمت را برایشان فراهم کرد عذر خواهی کنیم و تمنا داشته باشیم این دو روز باقیمانده تا پایان اجلاس را با همکاری خودشان ما را یاری دهند تا بتوانیم این روزهای پایانی را همانند روز های گذشته با اقتدار پشت سر بگذاریم.

فرمانده قرارگاه امام علی (ع) تصریح کرد: گفت وگوهایی با برخی از شرکت کنندگان در اجلاس داشتم که همه آنان از ایران به عنوان کشوری امن، باثبات و مقتدر یاد می کردند و این ممکن نبود مگر با حضور و دعای خیر مردم و تلاش نیروهای انتظامی ، امنیتی و همچنین لطف خدا که شامل حال همه ما شده است.

وی تاکید کرد: در دو روز باقیمانده به پایان اجلاس نیز قطعا  محدودیت های ترافیکی در محدوده اجلاس به اجرا درخواهد آمد که همکاران من تلاش خواهند کرد این محدودیت ها مقطعی باشد تا کمترین زحمت را برای مردم ایجاد کنند اما بازهم از مردم خواهش می کنیم چنانچه در محدوده برگزاری اجلاس کار خاصی ندارند ترددشان را در این مسیر ها کم کنند تا مدعوینی که مهمان جمهوری اسلامی ایران هستند با سهولت بتوانند تردد داشته باشند و پلیس نیز  امکان رفت و آمد آنها را به راحتی فراهم کند.

فرمانده قرارگاه امام علی (ع) با اشاره به اینکه این قرارگاه به منظور اجرایی کردن اقدامات لازم در زمان اجلاس تشکیل شد، تصریح کرد: این قرارگاه مسوولیت اجرای اقدامات انتظامی،امنیتی و ترافیکی از مرز تا تهران و در تهران نیز از لایه های بیرونی تا لایه های درونی را بر عهده دارد.

سردار رادان خاطرنشان کرد:سازمان ها و یگان های دیگر که بایستی برای ایجاد نظم و امنیت اجلاس همکاری می کردند به دلیل هماهنگی خوب آنان با قرار گاه نه تنها مشکلی ایجاد نشد بلکه می توانیم بگوییم که هماهنگی ها در سطح بسیار عالی درجریان است که بنده از همه این عزیزان کمال قدردانی و تشکر را دارم.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ