امنیت با موتور کپسول + تصاویر

۲۹ آبان ،

امنیت با موتور کپسول + تصاویر

هر راننده ای وقتی پشت ترافیک می‌ماند به موتورسوارهایی که بدون توجه به ترافیک مسیر خود را از میان ماشین‌ها باز می‌کنند حسادت می‌کند! البته اگر برف و باران زمستان و آفتاب داغ تابستان در کار نباشد.

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از فارس، ترافیک از بزرگ‌ترین مشکلات کلان شهر‌هاست و هر قدر که وسایل نقلیه عمومی گسترش پیدا می‌کنند باز هم خودروهای شخصی سبب ترافیک می‌شوند.
خیلی از مواقع می‌شود از موتور یا دوچرخه به جای استفاده از خودرو استفاده کرد، اما این وسایل در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده نیستند و البته ایمنی لازم را هم در تصادفات ندارند.
از این رو مهندس های وسیله ای طراحی کرده‌اند که به اندازه موتور کم جا باشد اما ایمنی یک خودروی شخصی را هم داشته باشد، آن‌ها نام این وسیله را موتور کپسول گذاشته‌اند.
موتور کپسول یک موتور سیکلت است که سرنشین آن داخل یک محفظه دایره‌ای که از فیبر کربن، فایبرگلاس و فلز ساخته شده قرار می‌گیرد.
این کپسول می‌تواند از راکب موتور سیکلت در برابر آب و هوای بد محافظت کند و در تصادفات هم با جدا شدن از بدنه موتور و فعال شدن کیسه های هوا حافظ جان موتور سوار باشد.
سازندگان موتور کپسول آن‌را وسیله‌ای می‌دانند که لذت و سهولت موتور سواری را در کنار امنیت یک خودرو شخصی به ارمغان می‌آورد و البته برای توقف آن نیاز به جستجوی کلافه کننده جای پارک نیست.

دوشنبه ۲۹ آبان   ۱۵:۴۸

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *