امکان اجرای بیمه طلایی وجود ندارد

جام جم آنلاین: وزیر آموزش و پرورش ضمن عذرخواهی از بازنشستگان فرهنگی به علت توقف اجرای «بیمه طلایی بازنشستگان فرهنگی» استفاده از مزایای بیمه طلایی را حق طبیعی این قشر دانست و در عین حال گفت: از لحاظ قانونی امکان ادامه اجرای بیمه طلایی توسط آموزش و پرورش وجود ندارد، وگرنه قطعا اجرایی می‌شد.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ، حمیدرضا حاجی بابایی اظهار داشت: آموزش و پرورش به خاطر معلمان بازنشسته پیشتاز اجرای بیمه طلایی بازنشستگان شد، در حالی که این موضوع ارتباطی به آموزش و پرورش ندارد و تنها از سر دلسوزی پیگیر این بیمه بودیم.

وی افزود: مقرر شده بود وزارت رفاه بخش زیادی از کارهای مربوط به این بیمه را انجام دهد و آموزش و پرورش نیز آماده هرگونه کمک و همکاری بود، اما چون بازنشستگان تحت پوشش وزارتخانه و سازمانهای دیگری هستند، آموزش و پرورش کاری نمی‌تواند انجام دهد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: بازنشستگان فرهنگی تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند و بر اساس تفاهم نامه مقرر شد این مبلغ و مبلغ عائله‌مندی در اختیار بیمه ایران قرار بگیرد تا بیمه نقره‌ای بازنشستگان فرهنگی طلایی شود، اما آنها قرارداد را امضا نکردند، چرا که ترجیح آنها برای انعقاد قرارداد با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ بود.

حاجی بابایی گفت: هر زمان که سازمان بازنشستگی اعلام کند آمادگی اجرای بیمه طلایی بازنشستگان همچنان از سوی آموزش و پرورش وجود دارد.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *