امکان انتقال زندانیان به شهرستان‌های محل سکونت‌

ایران > حقوقی‌و قضایی- رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور گفت: زندانیان در صورت درخواست خود و موافقت شهرستان مبدا و مقصد به زندان‌های محل سکونت خود منتقل می‌شوند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایرنا،ˈغلامحسین اسماعیلیˈ در این باره افزود: انتقال زندانیان به شهرستان محل اقامت جزو سیاست‌های راهبردی این سازمان است و به زندان‌ها نیز ابلاغ شد تا طوری برنامه‌ریزی کنند که پس از صدور حکم و قطعیت محکومیت، زندانیان به شهرستان محل سکونت شان منتقل شوند.

اسماعیلی خواستار فراهم شدن مقدمات انتقال زندانیان به شهرستان محل اقامت‌شان شد و اظهارداشت: البته در بعضی موارد انتقال به محل اقامت وجود ندارد.

وی در این لاره گفت: به طور مثال بعضی محکومان باید در حوزه محل وقوع جرم بمانند تا شاکیان حقوق‌شان را استیفا کنند و بتوانند پیگیر مطالبات خود باشند.

رییس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور در ادامه به محکومان مواد مخدر اشاره کرد و گفت: محکومان مواد مخدر قرار نیست به محل سکونت‌شان بروند، بلکه این اشخاص به اردوگاه‌های ترک اعتیاد به مواد مخدر در هر شهرستان انتقال می‌یابند که ممکن است در بعضی شهرستان‌ها اردوگاه محدود باشد.

اسماعیلی با تاکید بر موافقت زندان شهرستان مبدا و مقصد برای انتقال زندانی، بیان داشت: برای انتقال زندانی از شهرستان‌های دیگر به شهرستان محل سکونت، مدیران کل زندان‌های مقصد و مبدا باید موافقت کنند و دادستان زندان مبدا نیز باید به دادستان زندان مقصد نیابت بدهد.

به گفته اسماعیلی زندانیان محکوم به قصاص تا زمان گذشت نخستیای دم، برای انتقال این زندانیان به شهرستان‌های مورد درخواست، شاید با موافقت مسئولان قضایی مواجه نشوند.

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. لقمان عبدالله نژاد گفت:

    سلام من از مهابا د یک زندانی در رشت داریم که به جرم مشروب به ۸ماه حبس و ۱۳۵۰۰۰۰۰۰ت جریمه نقدی محکوم شده که الن حبسش هم تمام شده ولی دادستان با انتقالی موافقتدنمیکند راهنمای کنید چکار کنیم راه خیلی دور استو زندانی سه فرزند مدرسه دارد که نمی توانند او دا ملاقات کنند

  2. اسماعیل گفت:

    خیلی بهتر است زیرا زندانی ما خیلی دور است از محل اقامتمان و درخواست انتقالی دادیم ولی قبول نکردند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *