امیدوارم حضور احمدی نژاد در مجمع به رابطه نزدیک با هاشمی منجر شود

محمد نبی حبیبی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به موضع گیری اخیر مشاور حقوقی رئیس جمهور در مورد جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بنده معتقدم آقای الهام شخص متدین و پایبند به ولایت است اما در دشمنی با آقای هاشمی رفسنجانی به قدری در افراط قرار گرفته است که در موضع گیری اخیر راجع به مجمع تشخیص مصلحت نظام خلاف اعتقادات ولایی خودش هم عمل کرد.

وی با اشاره به سخنان غلام حسین الهام مبنی بر اینکه مجمع تشخیص مصلحت جایگاه خود را از دست داده است، گفت: بنده نمی دانم چرا ایشان به این موضوع توجه نکرده اند که بیش از ۸۰ در صد افرادی که در دوره اخیر از سوی مقام معظم رهبری منصوب شدند همان افرادی هستند که در دوره قبل هم حضور داشتند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه سخنان غلامحسین الهام کاملا نادرست بود، گفت: این اظهارات برخلاف اظهارات قبلی آقای الهام بود و وی اشتباه بزرگی را مرتکب شد و باید به شکلی عذرخواهی کند.

حبیبی با اشاره به اولین حضور رئیس جمهور در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت: سوال اصلی این است که چرا آقای احمدی نژاد تا به حال شرکت نکرده بود و این هنوز هم پابرجاست چرا که مجمع نهادی است که ترکیب آن با نظر مقام معظم رهبری مشخص می شود. البته معتقدم ما به جای اینکه بر انتقاد از آقای احمدی نژاد در خصوص عدم شرکت در جلسات مجمع تشخیص مصلحت تاکید کنیم باید از آمدن ایشان استقبال کنیم.

عضو شورای مرکزی جبهه پیروان خط امام ورهبری  ادامه داد: رئیس جمهور و دیگر مسئولان باید توجه داشته باشند مسائل و مدیریت در کشورمان یک مسئله جدی است اگرچه در برخی موارد ممکن اتفاقاتی بیفتد که مطابق نظر رئیس جمهور نباشد ولی هنگامیکه در یک جایگاه حقوقی قرار می گیرد باید از موضع حفظ  شان حقوقی همان مسئولیت رفتار کند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت آقای احمدی نژاد در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام را یک ضرورت قانونی و مفید می دانم و فکر می کنم که حضور ایشان بسیار لازم است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین ابراز امیدواری کرد که شرکت مشترک هاشمی رفسنجانی و احمدی نزاد در جلسات بتواند در اصلاح روابط این دو شخصیت نظام موثر باشد.
 

MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ