امید مدال ایران پنجم شد/ جدال قابل ستایش سعید محمدپور ۲۰ ساله/ ایلین هم رکورد جهان را شکست ، هم المپیک

به گزارش خبرآنلاین ؛دوباره وزنه برداری بود، اما این بار سعید محمد پور و دسته ۹۴ کیلوگرم المپیک لندن در سالن وزنه برداری مجموعه ورزشی اکسل. محمدپور، وزنه بردار جوان با انگیزه ایران به عقیده بسیاری از هم تیمی هایش دل شیر دارد. از چیزی نمی ترسد و فقط به خودش و وزنه فکر می کند. با این وجود درحالیه هنوز دستش را گرم می کرد، به خط سایر وزنه برداران وارد سالن شد. با شلوار و گرمکن آبی رنگ جلوی صحنه ایستاد تا گوینده سالن معرفی اش کند. وقتی نوبت به او رسید لبخندی از روی اعتماد به نفس زد و دست راستش را برای جمعیتی که برای او سوت کف می زدند بلند کرد. دوباره همان خط را گرفت و به اتاق گرم کردن رفت تا ۱۵ دقیقه بعد شاهد وزنه زدن اولین وزنه بردار در این رقابت باشد.

سرانجام پس از ده پانزده دقیقه انتظار کشیدن و وزنه زدن ضعیف ترها در حرکت یک ضرب، نوبت به ایلیا ایلین – بهترین وزنه بردار جهان در این وزن رسید. او به روی تخته آمد و براحتی آب خوردن وزنه ۱۷۷ کیلوگرم را به روی سر نگه داشت. بلافاصله پس از او نوبت به محمدپور رسید که همین وزنه را امتحان کند. محمدپور با دوبنده ای مشکی به روی تخته آمد. کوروش پشت سر او فریاد می کشید. نگاه پرنفوذ رضازاده هم به او اعتماد به نفس می داد. محمدپور با جدیت روی تخته آمد. دستش که به وزنه قفل شد، فریاد کشید یا “علی(ع) مدد” و در این لحظه ایرانیان سالن فریاد کشیدند “علی(ع) یارت”. پس از آن در یک چشم برهم زدن وزنه را به روی سر کشید و با کمی مکث محکم ایستاد. او با این وزنه هم جایگاه خوبی در جدول برای خودش روبراه کرد و هم باقری که رکورددار این دسته در المپیک است را خوشحال کرد. پس از آن پشت صحنه رفت تا برای حرکت بعدی آماده شود. این درحالی بود که حریفانش یکی پس از دیگری وزنه های سنگین و سنگین تر را بالای سر نگه می داشتد.

شرایط مسابقه در یک ضرب چندان مساعد محمدپور نبود، چراکه همه آمده بودند برای طلا و وزنه را از دستشان نمی انداختند. با این وجود کوروش باقری تنها برای دومین حرکت دوضرب محمدپور سه کیلو گرم اضافه کرد. وزنه ای که برخی بر این باور بودند که سرمربی تیم ملی ریسک نکرده، اما هیچ کس جای او نیست. محمدپور برای بار دوم به روی تخته وزنه برداری سالن اکسل آمد. برای مهار وزنه ۱۸۰ کیلوگرمی. دوباره نام مولا علی (ع) را فریاد کشید تا شور و شوقی در جمعیت بیافریند. او این بار هم وزنه را به سرعت چشم برهم زدنی بالای سر کشید، و باز هم به سختی ایستاد. این وزنه چندان برای او زیاد نبود، اما در میانه های این جدول به هم پیچیده او را نگه می داشت.

وقتی یک وزنه بردار مانده بود تا نوبت محمدپور شود، گوینده انگلیی زبان سالن به فارسی گفت: “محمدپور آماده باش”. با این وجود محمدپور برای بار سوم هم به روی تخته آمد؛ این بار برای بالای سر بردن وزنه ۱۸۳ کیلوگرمی. این بار از خدواند قادر و متعال و حضرت ابالفضل(ع) نیز مدد گرفت. پشت وزنه آمد. هیس بلندی برای جمعیتی که او را تشویق می کردند کشید و به یک باره وزنه را بالای سر کشید. نشسته بود، اما کم کم ایستاد تا صدای تشویق تماشاگران به هوا برخیزد.

بدین ترتیب سعید محمدپور، وزنه بردار جوان ایران با سه حرکت صحیح در حرکت یک ضرب، همه خواسته های مربیان را برآورده کرد. حال باید ماند و دید حریفان او چه می کنند. محمدپور با وزنه ۱۸۳ کیلوگرم در این حرکت در مکان چهارم ایستاد.

۴۱۴۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ