انتخابات ریاست جمهوری شرط سنی ندارد

سخنگوی شورای نگهبان خبر داد:

ایران > انتخابات
سخنگوی شورای نگهبان گفت: کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری شرط سنی ندارد اما مجلس هفتم مصوبه‌ای در این‌ باره ارائه کرد که به تصویب نرسید.

به گزارش همشهری آنلاین، «عباسعلی کدخدایی» درباره شرط سنی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری شرط سنی ندارد اما مجلس هفتم مصوبه‌ای در این‌باره ارائه کرد که به تصویب نرسید.

سخنگوی شورای نگهبان درباره مرجع رسیدگی به تخلفات زودهنگام انتخاباتی اظهار داشت: اینکه فردی یا کاندیدایی احتمالی فعالیت‌های انتخاباتی زودهنگام داشته باشد مسئله روشنی است و در قانون انتخابات هم به آن اشاره شده است.

وی به باشگاه خبرنگاران گفت: مسئله تبلیغات انتخاباتی به صورت مبهم در قانون انتخابات تعریف و مواردی از آن هم ذکر شده است.

کدخدایی تاکید کرد: اگر احزاب و یا گروه‌هایی اعلام کاندیداتوری کنند و جلسات انتخاباتی به صورت رسمی داشته یاشند که حکم تبلیغات را پیدا کند قطعاً تخلف محسوب می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: به صورت طبیعی فضای سیاسی جامعه به سمت انتخابات پیش می‌رود و ممکن است افرادی اظهارنظرهایی داشته باشند که این مسئله در قانون ابهام دارد و مرجع خاصی هم برای رسیدگی به آن در نظر گرفته نشده است.

وی درباره هزینه کردن کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری از بیت‌المال گفت: اگر به صورت مشخص فردی از بیت‌المال برای انتخابات هزینه کند قطعاً این مسئله در بررسی صلاحیت‌ها مدنظر قرار خواهد گرفت.

سخنگوی شورای نگهبان در خاتمه خاطرنشان کرد: ممکن است گزارش‌هایی از مراجع و یا نهادی درباره تخلفات به شورای نگهبان برسد و تصمیم‌گیری شورای نگهبان در این‌ باره در زمان ثبت‌نام و بررسی صلاحیت‌ها است و شورای نگهبان تخلفات را رصد می‌کند ولی تصمیم‌گیری در همان مقطع انجام می‌شود.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ