انتشار آلبوم تصویری کنسرت محمدرضا شجریان

۱۶م اسفند ،

به گزارش خبرآنلاین، فیلم کنسرت محمدرضا شجریان و گروه شهناز به سرپرستی مجید درخشانی شامل اجراهای تصویری «رندان مست» و «مرغ خوشخوان» با کارگردانی محمدرضا هنرمند از سوی شرکت دل‌آواز انتشار یافته‌است.

شجریان که برای اجرای تور موسیقیایی «دلبر صنم» در خارج از کشور به سرمی‌برد، در پیامی از مردم خواست از کپی کردن این اثر تازه اجتناب کنند.

او تاکید کرد: «مردم ایران همواره حامی هنر و هنرمندان بود‌ه‌اند و از هموطنان عزیز خواهشمندم برای حمایت از هنر موسیقی از دانلود و کپی کردن این دو آلبوم موسیقی اجتناب کنند.»

بخش اول این آلبوم، فیلم کنسرت «رندان مست» در دستگاه همایون است که شامل قطعات دیدار، زنگ شتر، ساز و آواز، تصنیف چشم یاری، ادامهٔ ساز و آواز، تصنیف باد صبا، آواز شوشتری، چهارمضراب بیداد، ساز و آواز و تصنیف رندان مست می‌شود.

بخش دوم این اثر، فیلم اجرای «مرغ خوشخوان» در دستگاه شور است که شامل قطعات پیش در آمد شور، ساز و آواز شور، تصنیف پیام نسیم، سازو آواز حجاز، چهار مضراب شور، تکنوازی سه تار، ساز و آواز مثنوی ابوعطا، ساز و آواز دشتستانی، تصنیف مرغ خوشخوان و تصنیف مرغ سحر می‌شود.

محمدرضا ابراهیمی (عود)، حامد افشاری (قیچک باس)، مهدی امینی (بم تار، رباب)، رادمان توکلی (تار)، سینا جهان آبادی (کمانچه)، مجید درخشانی (تار)، حسین رضایی‌نیا (دف، دایره، مژگان شجریان (سه تار)، رامین صفایی (سنتور)، شاهو عندلیبی (نی)، حمید قنبری (تنبک)، کاوه معتمدیان (کمانچه) و مهرداد ناصحی (قیچک آلتو) نوازندگانی می باشند که محمدرضا شجریان را در این دو اثر همراهی می‌کنند.

آلبوم تصویری محمدرضا شجریان و گروه شهناز متعلق به اجرای کنسرت تالار وزارت کشور است و آوا مشکاتیان به عنوان طراح گرافیک و علیرضا سلطانی به عنوان عکاس حضور در این اثر حضور دارند.

۵۸۲۴۵

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *