انتشار اولین آمار از درخواست‌های جاسوسی آمریکا از شهروندان

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

شرکت‌های بزرگ اینترنتی یک هفته بعد از توافق با دولت آمریکا، آمار درخواست‌های جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) از شهروندان را منتشر کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، یک هفته پس از این که دولت آمریکا و شرکت‌های اینترنتی برای افشای جزئیاتی از درخواست‌های دولت آمریکا برای دسترسی به اطلاعات شهروندان به توافق رسیدند، شرکت‌های گوگل، مایکروسافت، یاهو و فیس‌بوک آمار مربوط به ۶ ماه اول سال ۲۰۲۲ را منتشر کردند.
 
در این میان یاهو  با ثبت ۳۰هزار مورد درخواست از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بیش از بقیه شرکت‌ها وادار به فاش کردن اطلاعات کاربران خود شده است.
 
 
به گفته شرکت یاهو در نیمه اول سال ۲۰۲۲ از طریق دادگاه و بر اساس قانون کنترل سازمان‌های اطلاعات خارجی (FISA) بین ۳۰ تا ۳۱ هزار درخواست برای به دست آوردن اطلاعات کاربران به این شرکت فرستاده شده است.
 
 
گوگل در نیمه اول سال ۲۰۲۲ با ۹ تا ۱۰ هزار درخواست و مایکروسافت با ۱۵ تا ۱۶ هزار درخواست سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا روبرو بوده‌اند. آمار فیس‌بوک انتقال اطلاعات ۵ تا ۶ هزار کاربر را در ۶ ماه اول سال ۲۰۲۲ نشان می‌دهد.
 
 
پس از افشای جاسوسی‌های گسترده آژانس امنیت ملی آمریکا و همکاری شرکت‌های بزرگ فناوری با این آژانس، این شرکت‌های برای احیای آبروی از دست رفته خود با تنظیم شکواییه خواستار اجازه دولت آمریکا برای افشای درخواستهای جاسوسی شدند. هفته قبل دولت آمریکا با انتشار یافتن این آمار موافقت کرد. البته انتشار یافتن عدد دقیق در‌خواست‌ها ممنوع است.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ