انتشار خبر ازدواج دختر ۱۰ ساله جامعه عربستان را به لرزه درآورد

خرداد ۱۴۰۰

انتشار خبر ازدواج دختر ۱۰ ساله عربستانی با واکنش‌های منفی بسیاری در جامعه عربستان مواجه شده تا به نقل از یک وکیل عربستانی حقوق بشر و جایگاه آن در این کشور بیش از پیش زیر سوال برود.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز، روزنامه الوطن گزارش داد: انتشار یافتن خبر ازدواج یک دختر ۱۰ ساله عربستانی که در کلاس چهارم ابتدایی درحال تحصیل بود، سر و صدای بسیاری در عربستان به پا کرده است.

پس از انتشار یافتن این خبر دادگاه منطقه «السهی» عربستان که محل سکونت این دختر ۱۰ ساله است، با احضار پدر این کودک از وی دربارهٔ این ازدواج و اذن شرعی آن سوال کرد.

پایگاه‌های سعودی افشا کرده‌اند که این دختر ۱۰ ساله دارای مادری یمنی و پدری سعودی است و پدرش او را در شناسنامه خود و به عنوان یکی از اعضای خانواده‌اش ثبت نکرده و پس از انتشار یافتن خبر ازدواجش در رسانه‌ها او را از رفتن به مدرسه منع کرده است.

این درحالی است که یکی از وکلای عربستانی صیغه عقد ازدواج این دختر ۱۰ ساله را به این جهت که به سن بلوغ نرسیده و به اصطلاح قاصر است و دوم اینکه این عقد بدون کسب مجور صورت گرفته، باطل دانست.

این وکیل عربستانی همچنین دو طرف این قضیه یعنی پدر این کودک و کسی که به همسری وی درآمده، را زیر سوال برد که چگونه طرف اول راضی به این ازدواج و طرف دوم چگونه به همسری گرفتن این کودک شده است.

این موضوع بنابر تاکید این وکیل عربستانی بیش از پیش وضعیت حقوق بشر و جایگاه آن را در عربستان زیر سوال می‌برد و در چنین شرایطی مراکز مدافع حقوق بشر باید پیگیر این قضیه و دفاع از حقوق این کودک که حتی توان انجام کارهای شخصی خود را هم ندارد، برعهده بگیرد و دادگاه‌های سعودی اطرافی که در این قضیه دست دارند را بازخواست کند.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۳نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با من ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

  2. مهسا گفت:

    وحشتناکه وحشتنااااااک واقعا متاسفم :((((((((

  3. ضد آل سعود گفت:

    خاک عالم بر سر ملک عبدالله بی شرف. آخه احمق بی شئور چرا کشور عربستان شده هرکی واسه خودش این دختر کلاس چهارم هنوز به بلوغ جنسی هم نرسیده! که تو این سن کم اونو شوهر دادن !!!!!!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *