انتشار فراخوان جذب هیات علمی علوم پزشکی از تیر/لزوم افزایش تعداد مجوز جذب

۲۸اردیبهشت،

fewf.JPG

سرپرست دبیرخانه هیات مرکزی جذب هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی با اشاره به استقبال گسترده متخصصان مختلف از فراخوان جذب هیات علمی، گفت: برای افزایش تعداد مجوزها برای جذب اعضای هیات علمی تحت فشار هستیم.

عباس مسجدی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه هر ساله دو دوره فراخوان جذب هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور انجام می‌شود، اظهارکرد: سال قبل به سبب افزایش ظرفیت تعداد مجوزها این فراخوان سه مرتبه انجام شد که یک دوره آن تکمیلی بود.

وی با اشاره به انتشار یافتن فراخوان جذب اعضای هیات علمی در تیر ماه و مرداد ماه سال جاری، گفت: بر خلاف سال‌های قبل که معمولا در هر فراخوان حدود ۱۳۰۰ مجوز جذب داشته‌ایم، برای امسال در فراخوان اول که نیمه اول سال برگزار می‌شود ۴۰۰۰ مجوز استخدام داریم که بر اساس آن می‌توانیم تعداد بیشتری از اعضای هیات علمی را جذب کنیم و علاوه بر آن بسیار از مشکلات دانشگاه‌ها در حوزه هیات علمی رفع می‌شود.

مسجدی با اشاره به استقبال گسترده از فراخوان‌های جذب هیات علمی، تصریح کرد: برای افزایش تعداد مجوزها برای جذب اعضای هیات علمی تحت فشار هستیم، چراکه اجرایی شدن این امر مستلزم رفع محدودیت‌های خاص اعم از محدودیت‌های مالی و ساختار تشکیلاتی است.

وی ادامه داد: متخصصان مختلف استقبال و آمادگی خوبی را برای جذب هیات علمی شدن دارند، اما متاسفانه امکان جذب همه این اشخاص وجود ندارد.

سرپرست دبیرخانه هیات مرکزی جذب و امور فرهنگی اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی، اظهارکرد: جذب هیات علمی در رشته‌های بالینی و علوم پایه و بر اساس اعلام نیازهای دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

نحوه جذب هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی

وی افزود: پس از جمع‌بندی و اعلام نیاز دانشگاه‌ها، فراخوان بر اساس تعداد مجوزها در پایگاه اینترنتی جذب هیات علمی قرار می‌گیرد و همه اشخاصی که شرایط لازم را برای شرکت در فراخوان دارند، ثبت‌نام می‌کنند و در یک پروسه شش ماهه جذب دانشگاه‌ها می‌شوند.

مسجدی تصریح کرد: تلاش می‌شود برای رعایت عدالت آموزشی و درمانی در دانشگاه‌هایی که نوپا و تازه تاسیس می باشند، ارتقا این دانشگاه‌ها در اولویت قرار گیرد، البته در دانشگاه‌های تیپ یک و بزرگ هم به سبب نقش بزرگی که در کشور دارند جذب هیات علمی همچنان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *