انتشار پنج هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای قطار شهری مشهد

۰۲م آذر ،

انتشار پنج هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای قطار شهری مشهد

رییس شورای اسلامی شهر مشهد از فروش پنج هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت برای تامین منابع مالی خط دوم قطار شهری مشهد خبر داد.

به گزارش «عصرخودرو» عباس شیرمحمدی در گفتگو با ایرنا افزود: طرح فروش اوراق مشارکت برای تامین منابع مالی قطار شهری مشهد به تصویب شورای اسلامی این شهر رسیده و این اقدام از طریق توافق با بانک مرکزی، مراحل نهایی خود را طی می کند.

وی با بیان اینکه ترافیک و دشواری در رفت و آمد در راس مشکلات شهر مشهد قرار دارد، گفت: راه اندازی خطوط ریلی به سبب قابلیت انتقال بسیار مسافر، سرعت مطلوب و مسیر بدون ترافیک، از اساسی ترین راهکارهاری رفع مشکل ترافیک در مشهد است.

او افزود: هم اکنون خط اول قطار شهری مشهد روزانه تعداد بسیاری از مسافران در این شهر را جابجا می کند و امیدواریم که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته عقب ماندگی های عملیات اجرایی خط دوم قطار شهری مشهد نیز برطرف گردد.

وی خاطر نشان کرد: تاخیر سه ساله در عملیات اجرایی و تامین واگن یکی از چالش های مهم راه اندازی خط اول قطار شهری مشهد بود که امید است در خط دوم امور مربوط به خرید واگن نیز به طور همزمان انجام شود.

رییس شورای اسلامی شهر مشهد، گسترس و توسعه ناوگان اتوبوسرانی و تاکسی رانی را از دیگر راهکارهای سهولت در حمل و نقل و کاهش ترافیک در کلانشهر مشهد مقدس دانست.

شیر محمدی افزود: کلانشهر مشهد علاوه بر جمعیت ثابت خود، سالانه پذیرای افزون بر ۲۵ میلیون زائر و مسافر از سراسر کشور و جهان است.

او گفت: این در حالی است که در روزها و مناسبت های خاص مانند ماه های محرم و صفر، روزهای تاسوعا و عاشورا و دهه آخر ماه صفر، مشهد مقدس پذیرای تعداد انبوهی از زائران و مسافران است.

پنجشنبه ۲ آذر   ۲۰:۲۳

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ