انتقادات از قطع گوگل‌ریدر ادامه دارد

۲۷م اسفند ،

بعد از آنکه کمپانی گوگل اعلام کرد سرویس گوگل ریدر (google reader) را برای همیشه خاموش می کند، موجی از اعتراضات علیه این تصمیم بلند شده است.
به گزارش خبر، گوگل سبب این تصمیم را استفاده کم از این سرویس توسط کاربران اعلام کرده است. طبق آمار منتشره حدود ۱۰۰ هزار نفر مشترک این سرویس می باشند. پایگاه اینترنتیهای خبری که موضوعاتشان توسط کاربران از طریق گوگل دنبال می گردد با این تصمیم تقریبا به طور متوسط ۱۰ درصد از ترافیک خود را از دست می دهند. کاربرانی هم که به اطلاعات خبری، دسترسی محدود دارند نیز تحت تاثیر این تصمیم قرار می گیرند.
هر چند اعتراض ها به گوگل ادامه داشته و بسیاری از گوگل خواسته اند تا منصرف شود، اما اشخاصی هم مانند دیو وینر مبدع اولین نسخه RSS گفته بسیار هم از این موضوع ناراحت نیست چرا که گوگل با این سرویس بیزینس خاصی برای خود در بخش خبری ایجاد کرده بود که حالا این امکان از بین می رود.
البته همگان با این نظر موافق نیستند چرا که باید برای هر پایگاه اینترنتی، جداگانه خبرها را از طریق آر اس اس همان پایگاه اینترنتی دنبال کرد که کار وقت گیری است. استفاده از سرویس های مشابه گوگل ریدر مانند newscrawler می تواند جایگزینی برای گوگل ریدر باشد، اما این گونه سرویس ها نیز مشکلات خاص خود را دارند و برای داشتن چنین سرویس هایی باید پول داد. دسته بندی خبری که گوگل ریدر دارد را نمی توان در سرویس های مشابه یافت و این نکته مهمی است که گوگل ریدر را برای کاربران علاقمند، ایده آل ساخته است.
گوگل ریدر یک فیدخوان تحت وب است که به صورت آنلاین و آفلاین قابلیت خواندن فید را دارد و در ۷ اکتبر ۲۰۰۵ توسط آزمایشگاه گوگل انتشار یافت و در ۱۷ سپتامبر ۲۰۰۷ از حالت بتا خارج شد. به کمک گوگل ریدر می توان ؛ پایگاه اینترنتی ها و وبلاگ های مورد علاقه خود را بدون مراجعه مستقیم ؛ به طور مستمر دنبال کرد .
امکان دسته بندی ؛ تگ گذاری ؛ به اشتراک گذاری ؛ سرعت بالا و بسیاری المان های دیگر سبب شده است گوگل ریدر در بین سرویس های مشابه ؛ بیشترین تعداد کاربر را داشته باشد . با گوگل ریدر می توان پایگاه اینترنتیهای بیشتری را در زمان کمتری مرور کرد و این بزرگترین مزیت استفاده از یک فیدخوان rss reader است.
همین که می توان در یک صفحه ؛ صدها پایگاه اینترنتی را در کنار هم به طور مرتب داشت و آنها را دنبال کرد خود یک مزیت عمده محسوب می گردد.


iTanalyze.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *