انتقال زگیل در ناحیه تناسلی از طریق اپیلاسیون

یک متخصص پوست گفت: اپیلاسیون در سالن‌های زیبایی به سبب خطر بیماری‌های پوستی نظیر زگیل ناحیه تناسلی که ممکن است ایجاد کند، پیشنهاد نمی‌شود.
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱

انتقال زگیل در ناحیه تناسلی از طریق اپیلاسیون

دکتر سیما رسایی در گفت‌وگو با (ایسنا) ، اظهار کرد: روش مناسب برای موزدایی از بدن به جنس پوست بستگی دارد. برای مثال استفاده از اپی‌لیدی برای کسانی که سابقه اگزما یا خشکی پوست دارند پیشنهاد نمی‌شود چرا که این کار سبب تحریک و ایجاد خارش در چنین پوست‌های شده و در نهایت، سطح پوست را دچار لک یا تیرگی می‌کند.

وی ادامه داد: استفاده از ژیلت یا موم تاثیری بر میزان رشد موهای بدن نداشته و تنها از آن جهت که اپیلاسیون به ساقه مو آسیب وارد می‌کند مو را کمی نازک‌تر می‌کند در حالی که استفاده از ژیلت خشن شدن مو را به دنبال دارد.

این متخصص پوست دربارهٔ مشکلاتی که ممکن است موزدایی به وسیله اپیلاسیون در آرایشگاه‌ها و مراکز مربوط به این کار ایجاد کند، تصریح کرد: علاوه بر مشکلاتی مانند قرمزی، سوختگی یا ایجاد لک بر روی پوست، بر اساس نحوه انجام اپیلاسیون مهم‌ترین مشکلی که این کار برای بیماران ایجاد می‌کند انتقال بیماری‌های پوستی نظیر زگیل ناحیه تناسلی است.

انتقال زگیل ناحیه تناسلی از طریق اپیلاسیون

وی توضیح داد: درست است که هنگام اپیلاسیون پدهای موبرداری یک‌بار مصرف بوده و تعویض می‌شود ولی ظرفی که ماده اپیلاسیون در آن قرار دارد، مشترک است و در صورت ابتلای یکی از مشتریان به زگیل ناحیه تناسلی این بیماری به نفر بعدی از طریق ظرف منتقل می‌شود.

این متخصص پوست در پایان افزود: از جمله شایع‌ترین بیماری‌های پوستی انتقال یافته از این طریق می‌توان به زگیل در ناحیه تناسلی اشاره کرد.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. زهرا گفت:

    مگر داغ شدن موم در داخل ظروف مخصوص و مشترک اپیلاسیون باعث از بین رفتن میکروب و عفونت نمی شود؟!؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ