انتقال سه وجهی در ۲۹ بانک عضو شتاب

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

مدیر اداره نظامهای پرداخت بانک مرکزی: هم اکنون ۲۹ بانک عضو شتاب می توانند خدمت انتقال سه وجهی را انجام دهند و سه بانک دیگر هم درحال انجام آزمون های مورد نیاز است.
 
به گزارش واحد مرکزی خبر، داوود محمد بیگی گفت: پیش از این برای انتقال وجه الزامی بود از خودپرداز متعلق به کارت مبدا یا کارت مقصد استفاده شود.
 
وی افزود: برای مثال اگر دارنده کارت سامان خواهان انتقال وجه به کارت بانک ملی ایران بود، باید از خودپرداز بانک سامان یا از خودپرداز بانک ملی ایران استفاده می کرد ، در صورتی که در انتقال سه وجهی می توان بدون درنظرگرفتن بانک های صادرکننده کارتها، از هر خودپرداز دیگر وابسته به شبکه شتاب استفاده کرد.
 
محمدبیگی تصریح کرد: ۳ بانک صادرات ایران، صنعت و معدن و ملی ایران به عنوان اولین بانکهای ارایه دهنده خدمت انتقال سه وجهی از نهم شهریور سال ۱۳۹۰ ارایه این خدمت را آغاز کرده است.
 
وی گفت: هم اکنون این خدمت در ۲۹ بانک آینده، اقتصاد نوین، انصار، ایران زمین، پارسیان، پاسارگاد، تجارت، توسعه صادرات، توسعه تعاون، حکمت ایرانیان، دی،رفاه کارگران، سامان، سپه، سینا، شهر، صادرات ایران، صنعت و معدن، قرض الحسنه رسالت، قرض الحسنه مهر ایران، قوامین، کارآفرین، کشاورزی، گردشگری، مرکزی، مسکن، ملت، ملی ایران و موسسه اعتباری توسعه ارایه می گردد.
 
مدیر اداره نظام های پرداخت با بیان اینکه درحال حاضر، فقط بانک های خاورمیانه، سرمایه و پست بانک این خدمت را ارایه نمی دهد، گفت : این سه بانک در حال انجام آزمون های مورد نیاز است.
 
وی با اشاره به اینکه سقف انتقال وجه از طریق خودپرداز به هر روشی سه میلیون تومان در روز برای هر کارت است، گفت: برای ارایه این خدمت کارمزدی بیش از انتقال قبلی دریافت نمی شود.
 
محمدبیگی دربارهٔ نحوه برطرف کردن مشکلات در صورت بروز مغایرت اعلام کرد: همه اشخاصی که در حوزه بانکداری الکترونیکی و خدمات شتابی با مغایرت مواجه می شوند، باید پس از گذشت ۷۲ ساعت از زمان تراکنش، ضمن تماس با مرکز امداد شتاب به شماره ۲۹۹۱۱ یا مراجعه به مرکز امداد شتاب تحت وب http://emdadshetab.cbi.ir در تمام ساعات شبانه روز مغایرت خود را ثبت کنند و با دریافت کد رهگیری، نتیجه اقدامات انجام شده را پیگیری کنند.
 
وی در پایان  افزود: دستورالعمل اجرایی پرداخت هزینه تراکنش هایی که با مغایرت مواجه می گردد ، در مرحله نهایی است و به زودی این خدمت هم به عموم مشتریان ارایه خواهد شد.
 
انتقال سه وجهی خدمتی است که در آن دارنده کارت می تواند از خودپردازهای وابسته به شبکه شتاب، وجه مورد نظر خود را به صورت آنی به هر کارت دیگری انتقال دهد.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ