انتقال پایتخت منتفی شد؛ پایتخت ساماندهی می‌شود

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، از تشکیل کمیته ساماندهی پایتخت خبرداد و گفت: مقوله انتقال پایتخت تنها جنبه سیاسی دارد و انتقال پایتخت امری غیرواقعی و غیر قابل اجرا است.

سیدرمضان شجاعی‌کیاسری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست دیروز (یکشنبه ۱۴ مهر) کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، گفت: در نشست دیروز قرار شد که کمیته ساماندهی پایتخت تشکیل و مسائل و موضوعات این حوزه تعیین و تکلیف شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه کمیته ساماندهی پایتخت متشکل از تعدادی از نمایندگان مجلس، مسئولان و وزرای بعضی وزارتخانه‌ها مانند وزارت مسکن و شهرسازی، وزارت کشور و بعضی استانداران تشکیل می‌شود، افزود:‌ این کمیته وظیفه بررسی پیشنهادهای مطرح شده دربارهٔ موضوع ساماندهی پایتخت را دارد و در نهایت قرار است که این کمیته پیشنهادات نهایی را در قالب لایحه‌ای به مجلس ارائه کند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون موضوع انتقال پایتخت در مجلس یا دولت به هیچ وجه مطرح نیست، تصریح کرد:‌ نمایندگان و مسئولان هم‌اکنون تمام برنامه‌ریزی و تمرکز خود را در ساماندهی امور پایتخت گذاشته‌اند.

شجاعی کیاسری با تأکید بر اینکه مقوله انتقال پایتخت تنها جنبه سیاسی دارد، گفت: به طور حتم کلیات موضوع مبنی‌بر ساماندهی پایتخت مورد قبول نمایندگان است، اما انتقال پایتخت امری غیرواقعی و غیر قابل اجرا است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، با اعلام اینکه ساماندهی پایتخت نسبت به انتقال آن بسیار بهتر و با اهمیت‌تر است، یادآور شد: انتقال پایتخت به‌جزء تبعات سیاسی، زمینه بروز توقعات برای استان‌ها مختلف را ایجاد می‌کند.

لازم به ذکر است طرح انتقال پایتخت که با امضای یکصد نفر از نمایندگان در صحن علنی مطرح و به کمیسیون‌ شوراها و امور داخلی ارجاع داده شده بود، به‌علت موانع پیش روی بررسی آن متوقف شد و هم‌اکنون بعد از بررسی و پیگیری‌های انجام شده، مجلس و دولت رأی به تشکیل کمیته‌ای برای بررسی این موضوع دادند. /


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ