انعقاد ۲میلیون قرارداد آتی سکه در ۸ ماه

۰۷م آذر ،

بینا- تا پایان ۸ ماهه اول سال جاری، بیش از ۲ میلیون و ۳۹۱ هزار قرارداد آتی سکه طلا به ارزش بیش از ۲۲۰ هزارمیلیارد ریال در بورس کالای ایران منعقد شد.
به گزارش بینا، شرکت بورس کالای ایران اعلام کرد: طی ۸ ماه ابتدای سال جاری و در پی معامله بیش از ۱۳ میلیون تن انواع محصولات در تالارهای داخلی و صادراتی بورس کالای ایران؛ ارزش معاملات این بورس از مرز ۳۸۸ هزارمیلیارد ریال فراتر رفت که نسبت به مدت مشابه سال قبل به لحاظ ارزش ۱۴۷درصد افزایش نشان می دهد.
همچنین در مدت مذکور، افزون بر ۷ میلیون و ۶۹۹ هزارتن انواع محصولات صنعتی و معدنی شامل فولاد، آلومینیوم، مس، کنسانتره فلزات گران بها، سولفور مولیبدن، روی، کک متالورژی، شمش طلا و سنگ آهن به ارزش بیش از ۱۰۷ هزار میلیارد ریال در این بورس مورد معامله قرار گرفت که از نظر ارزش نسبت به سال قبل از رشد ۸۳ درصدی برخوردار شده است.
بر اساس این گزارش، همچنین با معامله بیش از ۵ میلیون و ۳۲۷ هزار تن انواع فرآورده های نفت و پتروشیمی مانند مواد پلیمری و شیمیایی، قیر، اکستراکت، روغن، وکیوم باتوم، آیزوریسایکل، آیزوفید، گوگرد، لوب کات، حلال ها و گازها و خوراک ها طی هشت ماه اول سال جاری در بورس کالای ایران با ارزشی بیش از ۵۹ هزارمیلیارد ریال، ارزش معاملات فرآورده های نفت و پتروشیمی نیز در این مدت ۴۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
این گزارش حاکی است از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه سال جاری بالغ بر ۱۷۶هزار تن انواع محصولات کشاورزی شامل برنج، جو، ذرت، شکر و کنجاله با ارزشی افزون بر یکهزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران داد و ستد شد که از لحاظ ارزش با رشد ۲ درصدی مواجه شد.
شایان ذکر است طی ۸ ماه سال ۹۱ معامله گران قراردادهای آتی سکه طلا توانستند بیش از  ۲ میلیون و ۳۹۱ هزار قرارداد آتی سکه طلا را به ارزش بیش از ۲۲۰ هزارمیلیارد ریال در بورس کالای ایران منعقد کنند.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *