انگلیس، رئیس جمهور و وزیر خارجه روسیه را تحریم کرد / روسیه: پوتین و لاوروف حسابی در خارج از کشور ندارند

در حالیکه انگلیس حکم به تحریم پوتین و لاوروف داد که روسیه می گوید: این دو حسابی در خارج از کشور ندارند.

انگلیس، رئیس جمهور و وزیر خارجه روسیه را تحریم کرد / روسیه: پوتین و لاوروف حسابی در خارج از کشور ندارند

به گزارش ممتاز نیوز، حمله روسیه به اوکراین، کشورهای غربی را به تحریم‌های گسترده واداشته است.

بریتانیا، پوتین و لاوروف را تحریم کرد

بریتانیا تحریم‌هایی را علیه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اعمال کرده است که به معنای مسدود کردن دارایی‌ها است، اما در سند تحریم‌ها مشخص نشده است که آنها از چه نوع دارایی‌هایی صحبت می‌کنند و آیا وجود دارند یا خیر.

پیش از این، دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه، در مورد درخواست های واشنگتن برای مسدود کردن “دارایی های پوتین”، گفت که رئیس دولت پول را در بانک روسیه نگهداری می کند که در حال حاضر تحت تحریم است. وی همچنین خاطرنشان کرد که تحریم ها برای هیچ نماینده ای از رهبری عالی فدراسیون روسیه دردناک نیست.
بر اساس فهرست تحریم‌های منتشر شده از سوی وزارت خارجه انگلیس، دلیل تحریم پوتین این بوده است که وی مسئول سیاست دولت روسیه و نیروهای مسلح این کشور است و در فوریه ۲۰۲۲ به سربازان دستور داد تا به اوکراین حمله کنند.
انگیزه اعمال تحریم ها علیه لاوروف این بود که به گفته وزارت خارجه انگلیس، او یکی از شخصیت های کلیدی است که تصمیم می گیرد و بنابراین “در بی ثباتی و تضعیف تمامیت ارضی و حاکمیت اوکراین دست دارد”.
بر خلاف افراد قبلی که به دلیل حوادث پیرامون اوکراین در لیست تحریم های انگلیس قرار داشتند، لاوروف و پوتین از ورود به کشور منع نشده اند.

پوتین و لاوروف حساب خارج از روسیه ندارند

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه کشور که لندن علیه آنها تحریم‌هایی را اعمال کرده است، حسابی در خارج از کشور ندارند.

زاخارووا در کانال تلگرامی خود نوشت: “نه پوتین و نه لاوروف نه در بریتانیا و نه در خارج از کشور حساب ندارند.”

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.