انگلیس نقشه احتمالی حمله روسیه به اوکراین را منتشر کرد

انگلیس با انتشار گزارشی، به بررسی نقشه حمله احتمالی روسیه به اوکراین پرداخته است، حمله‌ای که آن را قطعی می‌داند.

انگلیس نقشه احتمالی حمله روسیه به اوکراین را منتشر کرد

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از وبسایت روزنامه دیلی میل، انگلیس اکنون مطمئن شده است که روسیه به اوکراین حمله خواهد کرد و مقامات این کشور هشدار داده‌اند که چنین درگیری‌ای وحشتناک خواهد بود.

گرچه چهره‌های شاخص و ارشد دولت انگلیس تا همین چند روز پیش باور نداشتند که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه واقعا به اوکراین حمله کند، اما تحلیل‌ها در ۲۴ ساعت گذشته شاهد تغییر فاحشی بوده‌اند.

روسیه اصرار دارد که نیروهایش در حال بازگشت از مرز اوکراین هستند، اما چند ساعت پس از ادعای آمریکا مبنی بر اینکه روسیه در تدارک یک حمله “پرچم دروغین” شیمیایی است، وزارت دفاع انگلیس در گزارشی به شرح نقشه حمله ادعایی مسکو پرداخت.

یک مقام دولتی انگلیس در میانه افزایش نگرانی‌ها به روزنامه تایمز گفت: او (پوتین) واقعا این کار را خواهد کرد، و این نبرد بسیار سهمناک خواهد بود.

در گزارش وزارت دفاع انگلیس آمده است: پوتین نیروهایش را به نحوی در مرز مستقر کرده است که مستقیما کی‌یف (پایتخت اوکراین) را هدف قرار می‌دهد. این گزارش همچنین به طرح چند مسیر احتمالی سربازان روسیه در هنگام حمله پرداخت که در آن، بخش اعظم شرق اوکراین به تصرف در می‌آید.

این وزارتخانه هشدار داد که وقوع جنگ، تلفات غیرنظامی “قابل توجهی” به دنبال خواهد داشت و پوتین “حاضر است” این تلفات را برای “دستیابی به آنچه می‌خواهد” به جان بخرد.

این گزارش همچنین به ناتو و واشنگتن هشدار می‌دهد که هیچ “سندی” مبنی بر عقب‌نشینی نیروهای روسیه از نزدیکی مرز اوکراین در دست نیست.

این تصمیم بی‌سابقه وزارت دفاع انگلیس برای انتشار ویدیوی استراتژی حمله روسیه که شامل “محور پیشروی” به اوکراین می‌شود، بخشی از جنگ اطلاعاتی انگلیس علیه کرملین است.

انتهای پیام/

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.