اهدای عضو کودک ۱۲ ساله در مشهد

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

اهدای اعضاء یک کودک ۱۲ ساله که به سبب سانحه دچار مرگ مغزی شده بود در بیمارستان منتصریه‌ی مشهد به شش بیمار زندگی دوباره بخشید.

اهدای اعضاء یک کودک ۱۲ ساله که به سبب سانحه دچار مرگ مغزی شده بود در بیمارستان منتصریه‌ی مشهد به شش بیمار زندگی دوباره بخشید.

دکتر «ابراهیم خالقی»، مسوول واحد فراهم‌آوری اعضاء پیوندی بیمارستان منتصریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:‌ در چهارصد و بیستمین عمل اهدای عضو حسن دلیری ۱۲ ساله ساکن فریمان که از بیمارستان امدادی شهید کامیاب به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی در مرکز پیوند اعضای دانشگاه مشهد معرفی شده بود، پس از انجام مراحل تأیید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌ی وی در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت.

وی خاطر نشان کرد:‌ کلیه‌های این کودک به خانم ۲۹ ساله ساکن باخرز از توابع تایباد و آقای ۲۰ ساله ساکن مشهد که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به‌صورت رایگان اهدا و پیوند شد.

مسوول واحد فراهم آوری اعضاء پیوندی بیمارستان منتصریه دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:‌ کبد «حسن دلیری» نیز در بیمارستان نمازی شیراز به آقای ۲۱ ساله‌ی ساکن شهرستان کنگان از بوشهراهدا و پیوند شد.

دکتر خالقی خاطر نشان کرد:‌ قرنیه‌های نامبرده در بیمارستان خاتم‌الانبیاء مشهد به زن ۲۸ ساله و مرد ۲۵ ساله ساکن مشهد اهداء و پیوند شد.

وی خاطرنشان کرد:‌ هم‌چنین بخشی از پوست زنده یاد حسن دلیری جهت اهدا به بیماران دچار سوختگی به بیمارستان امام رضا(ع ) ارسال شد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ