اوباما: آماده مذاکره با ایران هستیم

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «جی کارنی» سخنگوی کاخ سفید گفت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا آماده است تا گفت وگوهایی دوجانبه با ایران درباره برنامه هسته ای اش داشته باشد؛ اما تاکید کرد آمریکا هیچگونه مذاکره ای را برنامه ریزی نکرده است.

کاخ سفید: «اوباما» آماده مذاکره با ایران است

وی که در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، ادامه داد: ما آماده انجام مذاکرات دوطرفه هستیم اما هیچ برنامه ریزی ای در این باره نکرده و هنوز هیچ توافقی با ایران برای انجام این مذاکرات نداشته ایم.

کارنی تاکید کرد: هیچ چیزی برنامه ریزی نشده و هیچ توافقی نیز حاصل نشده است.

روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» روز یکشنبه در گزارشی به نقل از مقامات دولت آمریکا اعلام کرد آمریکا و ایران درباره اصول مذاکرات دوجانبه درباره برنامه هسته ای ایران به توافق رسیده اند، گزارشی که هم ایران و هم آمریکا آن را تکذیب کردند.

در جریان آخرین مناظره تلویزیونی اوباما و «میت رامنی» نامزد جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری، اوباما درباره احتمال مذاکره دو جانبه با ایران گفت وگو کرد، نکته آی که جی کارنی نیز آن را تکرار کرد و گفت: ما زمانی که ایرانی ها درباره مذاکرات جدی باشند، آماده پیگیری مذاکرات هستیم.

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. مینا گفت:

    انشالله به خوبی و خوشی تموم بشه تکلیفمون مشخص بشه

  2. سعادت گفت:

    اوباما خوب میدونه که جنگ با ایران منجر به نابودی کامل اسرائیل و بستن تنگه هرمز میشه.چرا که ایران از قدرت موشکی بسیار بالایی در منطقه خاورویانه برخورداره و با بستن تنگه هرمز اقتصاد دنیا به هم می ریزه.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *