اوضاع بازار مسکن در اطراف تهران

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/رکود خرید و فروش در بازار مسکن شهرک‌اندیشه، سبب شده است تا قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهای مسکونی در‌اندیشه طی چند ماه قبل با ۱۰ درصد افت مواجه شود.
به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) بعضی از بنگاهداران فعال در فاز یک‌اندیشه به «دنیای اقتصاد» اظهار کردند: از ابتدای امسال که رکود در بازار پیش آمد، فروشنده‌ها قیمت‌های پیشنهادی فروش واحدهای خود را افزایش نداده‌اند و برخلاف مالکان تهرانی بسیاری از فروشنده‌ها در ‌اندیشه، قصد فروش واحدشان را دارند. زیرا این روزها در بازار مسکن تهران با توجه به حکم‌فرمایی رکود اکثر مالکان از فروش واحدشان پشیمان شده‌اند، اما در بازار معاملات مسکن‌اندیشه، مالکان چنین تصمیمی ندارند و اصرار به فروش واحدشان دارند.
عدم پیش‌بینی آینده بازار مسکن، عدم نقدینگی برای خرید، عدم اطمینان به ثبات قیمت‌های پیشنهادی دلایلی است که از نظر فعالان بازار مسکن در‌اندیشه عنوان می‌شود و این مساله سبب شده تا روزبه‌روز رکود در بازار مسکن شهرک‌اندیشه سنگین‌تر شود.
از یک سو همان‌طور که اشاره شد از ابتدای سال جاری قیمت‌های فروش در بازار مسکن سایر شهرک‌ها و شهرهای تازه اطراف تهران حدود ۱۰ درصد کاهش داشته است و از سوی دیگر فروشنده‌ها همچنان مصمم به فروش واحدهای‌شان می باشند، اما تعداد خریداران در بازار مسکن‌ انگشت شمار هم نیست. یکی از مشاوران املاک، تصریح کرد: بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی این روزها به سبب نزدیک شدن به اتمام فصل جابه جایی برخلاف بازار خرید و فروش از استقبال بهتری برخوردار است.
نیکبخت در ادامه تاکید کرد: حجم متقاضیان تهرانی در بازار مسکن‌اندیشه نسبت به قبل بیشتر شده است و سبب این استقبال، بافت شهری و پیشرفت امکانات به نظر می‌رسد.
قیمت‌های پیشنهادی ستون نبض بازار در هر محله ممکن است به ضعیف‌ترین یا با کیفیت‌ترین واحد مسکونی مربوط باشد، البته درجه کیفیت محله هم بر این امر تاثیر بسزایی دارد.

 

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ