اوضاع بد بایدن در آمریکا / دموکرات‌ها خواستار کاندیدای دیگر برای ریاست جمهوری

یک نظرسنجی جدید نشان داد که اکثریت دموکرات‌ها از داشتن یک نامزد جدید به جای جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ حمایت می‌کنند.

اوضاع بد بایدن در آمریکا / دموکرات‌ها خواستار کاندیدای دیگر برای ریاست جمهوری

به گزارش ممتاز نیوز، بر اساس نظرسنجی نیویورک تایمز، تقریباً ۶۴ درصد از رأی دهندگان دموکرات معتقدند این حزب باید نامزد دیگری را برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ معرفی کند و حدود ۳۳ درصد نیز سن بایدن را دلیل اصلی این خواسته خود عنوان کردند، در حالی که حدود ۳۲ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفته‌اند که مربوط به عملکرد شغلی دولت اوست.

در این نظرسنجی آمده که ۹۴ درصد از جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله گفتند که یک نامزد جدید را ترجیح می‌دهند و ۳۳ درصد از رای‌دهندگان در نظرسنجی عملکرد بایدن را تأیید کردند.

طبق این نظرسنجی، ۲۰ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی، اقتصاد را یکی از مهم ترین مسائل پیش روی کشور و ۱۵ درصد نیز تورم و هزینه های زندگی را مهم ترین موضوع عنوان کرده‌اند. تنها ۱۳ درصد از رای‌دهندگان معتقد بودند که کشور در مسیر درستی قرار دارد.

به نوشته نیویورک تایمز، این پایین‌ترین سطح ثبت شده از زمان آغاز بحران مالی در آمریکا است که بیش از ۱۰ سال پیش شروع شد.

این نظرسنجی در پایان هفته‌ای مایوس‌کننده برای بایدن به دست آمد؛ جایی که رکود اقتصادی پررنگ‌تر شده، قیمت سوخت بالا باقی مانده، پدر و مادرها همچنان گرفتار تهیه شیر خشک نوزادانشان هستند و تیراندازی مرگبار به گروهی از شهروندان در روز استقلال آمریکا در روز ۴ ژوئیه همچنان بحث کنترل سلاح را داغ نگه داشته است.

از سوی دیگر، دولت بایدن به علت ناتوانی در تامین واکسن‌های آبله میمون با انتقاد همه جانبه رو به روست و پس از هفته‌ها انتقاد تند دموکرات‌های چپگرا بابت واکنش سست او به تصمیم دادگاه عالی در زمینه سقط جنین، بایدن درصدد برآمد که فشار فزاینده حزب سیاسی خود را با امضای دستوری اجرایی برای کمک به زنانی که خواهان سقط جنین بودند، کاهش دهد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ