اولویت‌ها و میزان وام شهریه در سال تحصیلی جدید اعلام شد

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت‌علوم، تحقیقات و فناوری اولویت‌ها و میزان اعطای وام شهریه به دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی را تشریح کرد.

مهندس کیوان مرادیان کوچک‌سرایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه دانشجویان تحصیلات تکمیلی در اولویت ارائه وام شهریه قرار دارند، اظهارکرد: همچنین دانشجویان متاهل، دانشجویان در حال تحصیل در رشته‌های کاربردی که بخشی از نیازهای جامعه را تامین می‌کند، دانشجویان رشته‌‌های هسته‌ای و دانشجویان ممتاز و برتر دانشگاه‌ها نیز در اولویت اعطای وام شهریه هستند.

وی با بیان اینکه مدنظر است که ۷۵ درصد از میزان شهریه دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در قالب وام شهریه ارائه شود، تصریح کرد: همچنین در مقطع دکتری نیز رقم ۲٫۵ میلیون تومانی برای وام شهریه در نظر گرفته شده است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت‌علوم افزود: البته ممکن است دانشگاهی تصمیم گیرد که تعداد بیشتری از دانشجویان خود را تحت پوشش وام شهریه قرار دهد که در این میان طبیعتا میزان وام شهریه‌ کمتر از موارد فوق‌اذکر ارائه خواهد شد.

مرادیان تصریح کرد: همچنین با برنامه‌ریزی به عمل آمده، تا سال ۹۴ به کلیه دانشجویان متقاضی وام شهریه تعلق خواهد گرفت.

به گفته وی، در سال ۹۰ اعتبار وام شهریه توزیعی در بین دانشگاهها ۱۲۰ میالیارد تومان بود که این رقم درصورت تخصیص کامل، ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش خواهد شد.

وی با بیان اینکه درصددیم که اعتبار وام شهریه در سال تحصیلی جدید به موقع به حساب دانشگاه‌ها واریز شود، عنوان کرد: براین اساس دانشجویان با ارائه تقاضای خود به دانشگاه و دریافت وام، به صندوق رفاه بدهکار خواهند شد و ۹ ماه پس از فراغت از تحصیل به صورت اقساط ۶۰ ماهه مبلغ وام را بازپرداخت خواهند کرد.


MIGNA

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ