اولویت ۹ در دستور کار دریافت ارز مبادله‌ای/کالاهای اولویت ۱۰ همچنان ثبت سفارش نمی‌شوند

۱۸م دیماه ،

safdel-1.jpg

رییس سازمان توسعه تجارت از پرداخت ارز مبادله‌ای به کالاهای اولویت ۹ در آینده نزدیک خبر داد و گفت: کالاهای گروه ۱۰ فعلا ثبت سفارش نمی‌شوند.

حمید صافدل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با تاکید بر اینکه اولویت اول و دوم ارز مرجع دریافت می‌کنند اظهار کرد: اولویت‌های ۳ تا ۹ نیز براساس سازو کار دیده شده باید ارز مبادله‌ای دریافت کنند.

وی ادامه داد: برای تامین ارز مبادله‌ای اولویت‌های هفت گانه، سازمان توسعه تجارت لیست این کالاها را به بانک مرکزی اعلام و بانک مرکزی هم آن را به شعب و مجموعه مرکز مبادله‌ای ارزی براساس برنامه زمانبندی که دارد برای پرداخت ارز اعلام می‌کند.

رییس سازمان توسعه تجارت با بیان اینکه اخیرا اولویت ۸ نیز توسط مرکز مبادله‌ای تامین ارز می‌شود تصریح کرد: در هفته‌های قبل پس از اعلام کالاهای اولویت ۸ از سوی سازمان توسعه تجارت به مرکز مبادله‌ای ارزی این گروه‌ کالایی برای دریافت ارز مبادله ای در دستور کار قرار گرفته و تامین ارز می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اولویت ۹ نیز به زودی ارز مبادله‌ای دریافت خواهد کرد، گفت: سازمان توسعه تجارت فهرست کالاهای اولویت ۹ را برای دریافت ارز مبادله‌ای به بانک مرکزی اعلام کرده است.

صافدل در این باره افزود: در حال حاضر نیز بانک مرکزی در حال فراهم کردن ساز و کار تامین ارز مبادله‌ای این اولویت کالایی است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود کالاهای اولویت ۹ به صورت غیرقانونی وارد کشور می‌شود تصریح کرد: ممکن است در هر اولویتی کالاهای آن به کشور قاچاق شود که ستاد مبارزه با قاچاق سبب آن را بررسی و راه‌های مبارزه با قاچاق را مسدود می‌کند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اولویت‌های ۳ تا ۹ به طور قطع ارز مبادله‌ای دریافت می‌کنند گفت: در حالی که کالاهای اولویت ۹ در دستور کار دریافت ارز مبادله‌ای قرار دارند و زمان پرداخت ارز به آنها به زودی اعلام می‌شود ولی گروه‌های کالای اولویت ۱۰ فعلا ثبت سفارش نمی‌شوند.

انتهای پیام


ایسنا
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *