اولین رایانه‌های شخصی چهارهسته‌ای ایسر در بازار

شنبه ۹ اردیبهشت – ۰۱:۰۲:۲۷ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا- شرکت ایسر عرضه اولین رایانه‌های شخصی را که دارای پردازنده‌های چهارهسته‌ای Ivy Bridge هستند آغاز کرده است.
به گزارش آریا،ایسر جزو اولین شرکت‌هایی است که رایانه‌های مجهز به پردازنده‌های نسل سوم اینتل را وارد بازار می‌کند.
به گزارش وب سایت computerworld رایانه‌های دسکتاپی جدید ایسر در حال حاضر دارای دو نوع پردازنده Core i5 و Core i7 هستند.
این شرکت تصمیم گرفته است در هفته‌ها و ماه‌های آینده لپ‌تاپ‌ها و اولترابوک‌های دارای پردازنده‌های نسل سوم اینتل را نیز وارد بازار کند. بر اساس این گزارش رایانه‌های کنونی مجهز به پردازنده‌های نسل دوم اینتل هستند که اصطلاحا به آنها پردازنده‌های Sandy Bridge می‌گویند. اینتل این پردازنده‌ها را در ژوئیه ۲۰۱۱ به بازار معرفی کرد. ایسر حالا رایانه هایی را وارد بازار کرده است مجهز به پردازنده‌های معروف به Ivy Bridge.
شرکت ایسر اعلام کرده است آزمایش این رایانه‌ها نشان داده که پردازنده‌های جدید می‌توانند کارایی CPU را تا ۲۰ درصد و کارایی کارت گرافیک را تا ۳۰ درصد افزایش دهند.
پل اوتلینی، مدیرعامل اینتل هفته گذشته ضمن اعلام خبر ورود رایانه‌های دارای پردازنده‌های چهار هسته‌ای نسل سوم گفته بود تراشه‌ها و پردازنده‌های مورد نیاز برای لپ‌تاپ‌ها تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید به بازار عرضه خواهد شد. شرکت ایسر در اوایل سال‌جاری نیز از تولید اولترابوک‌های Aspire S5 دارای پردازنده‌های Ivy Bridge خبر داده بود.
منبع:روزنامه دنیای اقتصاد

کد خبر: ۲۰۱۲۰۴۲۸۱۳۰۲۲۷۶۸۴


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *