اولین روز رئیس‌جمهور کشورمان در نیویورک چگونه سپری می‌شود

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان روز دوشنبه اول مهرماه به منظور شرکت در شصت‌ و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان روز دوشنبه اول مهرماه به منظور شرکت در شصت‌ و هشتمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد.

 گفتنی است رئیس‌جمهور کشورمان در صدر یک هیئت سیاسی و فرهنگی متشکل از محمد‌علی‌نجفی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور، محمدرضا صادق مشاور رسانه‌ای و حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهور راهی مقر سازمان ملل شد.

همچنین سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان و احمدرضا دستغیب نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز رئیس‌جمهور را در این سفر همراهی کردند.

لازم به ذکر است که پیش از این محمد‌جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ‌به همراه یک هیئت سیاسی از وزارت امور خارجه به آمریکا رفته بودند.

هواپیمای رئیس‌جمهور کشورمان ساعت ۱۹ به وقت آمریکا در فرردگاه “جان اف کندی”  فرود می‌آید.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در اولین روز کاری خود برنامه‌های مهمی را دردستور کار قرار داده است.

ملاقات با روسای جمهور فرانسه و اتریش، اول وزیر فیجی و وزیر امورخارجه آلمان ازمهمترین برنامه‌هایی است که رئیس‌جمهور کشورمان در برنامه کاری خود در روز اول به آنها می‌پردازد.

لازم به ذکر است دیدار رئیس‌جمهور کشورمان با “فرانسوا اولاند”  اولین دیدار میان روسای جمهور دو کشور از سال ۲۰۰۵ تاکنون است.

همچنین رئیس‌جمهور کشورمان قرار است در اولین روز حضور خود در نیویورک مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی “سی ان ان”  داشته باشد.

گفتنی است که سخنرانی رئیس‌جمهور کشورمان در شصت و هشتمین نشست عمومی سازمان ملل اواخر روز سه‌شنبه به وقت نیویورک (بامداد روز چهارشنبه به وقت تهران) صورت می‌گیرد


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ