اولین بار، یک زن با تفکر راست افراطی نخست وزیر ایتالیا می‌شود ؟

انتخابات پارلمانی ایتالیا؛ راست افراطی در یک قدمی قدرت قرار دارد .

اولین بار، یک زن با تفکر راست افراطی نخست وزیر ایتالیا می‌شود ؟

به گزارش ممتاز نیوز، رای‌گیری در انتخابات پارلمانی ایتالیا روز یکشنبه در حالی آغاز شد که از نامزد حزب راست افراطی «برادران ایتالیا» به عنوان جانشین احتمالی ماریو دراگی، نخست‌وزیر این کشور یاد می‌شود.

بنا به اعلام وزارت کشور ایتالیا میزان مشارکت رای‌دهندگان در انتخابات تاکنون مشابه انتخابات سال ۲۰۱۸ بوده است. جورجا ملونی، رهبر حزب راست افراطی «برادران ایتالیا» بخت اصلی برای پیروزی در انتخابات است. بنا به نظرسنجی‌ها حزب او از دیگر شرکای ائتلافی‌اش رای بیشتری کسب خواهد کرد. 

دو حزب راستگرای دیگر به رهبری ماتئو سالوینی، وزیر کشور پیشین و سیلویو برلوسکونی، نخست‌وزیر اسبق شرکای «برادران ایتالیا» در ائتلاف راستگرایان هستند. 

طبق آخرین نظرسنجی‌ها هواداران جورجا ملونی به تنهایی حدود یک چهارم آراء را به دست خواهند آورد. پیروزی راست‌ افراطی در انتخابات روز یکشنبه زلزله‌ای سیاسی در ایتالیا و اروپا خواهد بود. ایتالیا از زمان جنگ جهانی دوم تاکنون شاهد حضور راست افراطی در راس دولت نبوده است. از سوی دیگر سیاست‌های این کشور به عنوان سومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا در تعیین سرنوشت این اتحادیه تاثیرگذار خواهد بود. 

مواضع جورجا ملونی نزدیک به ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان است. او در جریان کارزار انتخاباتی خود تاکید کرده بود که ایتالیا باید از «منافع ملی خودش» دفاع کند. شعار «برادران ایتالیا» و جورجا ملونی در این کارزار «خدا، میهن، خانواده» بود. 

این حزب راست افراطی از معدود احزابی بود که حاضر به شرکت در دولت فراگیر ماریو دراگی نشد. چالش اصلی دولت آینده ایتالیا بحران بدهی‌های این کشور است. 

رای‌گیری روز یکشنبه ساعت ۲۳ به وقت اروپای مرکزی به پایان رسید و انتظار می‌رود تخمین اولیه موسسات نظرسنجی از نتیجه انتخابات پس از آن منتشر شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *